Czech Tour – 9. 8. 2020 (4. etapa Mohelnice – Šternberk)

Czech Tour – 9. 8. 2020 (4. etapa Mohelnice – Šternberk)

Nejvýznamnější etapový cyklistický závod konaný na území České republiky nabídl stejně jako minulý rok napínavý finiš ve Šternberku. V závěrečné královské etapě Czech Tour čekala na cyklisty náročná trasa z Mohelnice přes Červenohorské sedlo, Dlouhé stráně, Karlovu Studánku až k několika legendárním okruhům na šternberských kostkách. Nechyběla účast World Tour týmů jako Mitchelton Scott a Bora hansgrohe.

Celkovým vítězem již 12. ročníku Czech Tour se stal Australan Damien Howson právě z týmu Mitchelton Scott (v předchozím roce to byl ze stejné stáje Lucas Hamilton), druhé místo obsadil Jack Bauer také z tohoto týmu a třetí pozici vybojoval Markus Hoelgaard. Nejlepší český jezdec Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) obsadil celkově 4. místo.

Prvenství ve čtvrté etapě si připsal celkový vítěz Damien Howson pronásledovaný Markusem Hoelgaardem v těsném finiši, krátce poté finišovala početná skupina v čele s Adamem Ťoupalíkem.

Stejně jako loni po skončení závodu čekalo cyklisty slavnostní vyhlašování všech cen pro jezdce na stupních vítězů i pro lídry bodovacích soutěží. Vzhledem k současné situaci proběhlo předávání netypicky v rouškách.

Fotoreportáž z dojezdu čtvrté etapy ve Šternberku :

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »