Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight

Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight

Sequencials Long Tight jsou bezesporu kvalitní a cenově dostupné běžecké kalhoty, které lze využít po celý rok v podstatě za každého počasí. Vyplatí se mít i několik kusů a mít je tak k dispozici každý tréninkový den. Z jakého důvodu, respektive proč jsou tak univerzální? Lze je využít samozřejmě buď jako jedinou vrstvu v současné době do letního chladnějšího / deštivého počasí, nebo také jako první vrstvu pod jiné běžecké kalhoty „teplákového“ typu (již jsme recenzovali zde). Při vyzkoušení obou kombinací na kalhotách vyniká jak schopnost odvádět pot co nejrychleji a nejefektivněji od těla, tak schopnost v létě zbytečně „nezatápět“ již tak rozpáleným nohám a tříslům. Pojďme si však rozebrat některé aspekty detailněji a dojdeme i k několika slabinám: nutnost nosit přilehlé funkční trenýrky nebo slipy (protože v opačném případě technologie Formotion a Fitted Fit pozbývají smyslu) nebo odlupující se / praskající reflexní logo.

Již využití technologie CLIMACOOL® dává tušit, že kalhoty jsou primárně určeny k tomu, aby byly jedinou vrstvou do teplého, ale i do mírně chladnějšího počasí. V tomto ohledu (a také při využití jako druhé vrstvy v zimě) hraje obrovskou roli materiál. Využitý materiál je svým způsobem unikátní, s takovým jsem se u dalších kalhot ostatních značek ještě nesetkal. Není důležité, jak vypadá, ale hlavně jakou má schopnost obemknout všechny svaly na nohou a přilnout k nim tak, že je běžec jako v neoprenu – nikoliv však nějakým nepříjemným způsobem – ale právě naopak. Bezpochyby jen díky tomu může technologie Climacool fungovat a zajišťovat, že se pot nedusí pod neprodyšným materiálem, ale je ihned na povrchu. Tedy vlastnost důležitá jak do horka, tak do vlhka a za deště. Pevné semknutí od kotníku přes lýtka je realizovatelné zejména díky dostatečně dlouhým zipům.

V katalogu se můžete dočíst, že technologie Formotion „podporuje atletův svalový systém a zároveň mu pomáhá k udržení správného postavení těla během výkonu.“ V případě běžeckých kalhot si však nejsem jist, zda se nejedná o nadsazený popis (samotná konstrukce a umístění švů nemá co dočinění se správným držením těla, respektive může být pouze navržena tak, což je pravda, že maximálně podporuje přirozené dispozice a při pohybu nijak nebrání). Nicméně v kombinaci s Fitted Fit ona přilehlost opravdu k lepšímu prokrvení svalů přispívá, což se však u specializovaných sportovních legín předpokládá. Díky tomuto materiálu také nemá vůbec nic možnost „plachtit“, kalhoty mají i aerodynamické kvality, tuto vlastnost však ocení spíše profesionální běžci.

Kalhoty mají pouze 220 g a je využita speciální kombinace relativně obyčejných materiálů. Klíčové je, že jsou tyto materiály nějakým způsobem perfektně spletené do sebe: 89% – polyester, 11% – elastan. Na fotografiích lze strukturu částečně odpozorovat, ale vynikne spíše při doteku a je velmi těžké ji více popisovat.

Reflexní prvky – i když jsou kalhoty černé, mají vepředu výrazné logo Adidas a po bocích krátké reflexní švy. Nalepené logo má bohužel tendenci se poměrně brzy odlepovat, ale s ohledem na využitý materiál je pomalu zázrak, že tam něco takového vůbec drží. Z čeho můžete mít trochu strach je, zda se bláto nebo prach nelepí na spodních částech kalhot. Můžu vás mile překvapit – na tomto materiálu se nemá tendenci lepit vůbec nic! To částečně vyvažuje nevýhodu s odlepujícím se logem.

Pod kalhoty doporučuji pořídit si (pokud nemáte) funkční spodní prádlo, protože jak jsem již psal na začátku článku, výhody kalhot, jež poskytují zmiňované technologie, by byly fuč. Pokud máte trochu silnější stehna, doporučuji koupit větší velikost, i když už z podstaty věci mají kalhoty dobrou schopnost se přizpůsobit.

Na kalhotách se nachází pouze jedna kapsa vepředu bez zipu – trochu jsem se obával, zda klíče, které nosím, nevypadnou. Je však vidět, že absence dalšího mechanického prvku je promyšlená – tím, že se kalhoty dokonale semknou kolem těla, vypadnutí nehrozí, tedy pokud se nejedná o jeden klíč nebo velmi malý předmět.

FotografieSponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – 2 komentářů

Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight – 2 komentářů

  1. Radim napsal:

    K běžeckým kalhotům se ideálně hodí pánské spodní prádlo v podobě těsných tang ve sportovním podání. Já dávám přednost české značce Funstorm.

  2. Penzion Alenka Špindlerův Mlýn napsal:

    A taky sníh 🙂

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »