Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight

Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight

Sequencials Long Tight jsou bezesporu kvalitní a cenově dostupné běžecké kalhoty, které lze využít po celý rok v podstatě za každého počasí. Vyplatí se mít i několik kusů a mít je tak k dispozici každý tréninkový den. Z jakého důvodu, respektive proč jsou tak univerzální? Lze je využít samozřejmě buď jako jedinou vrstvu v současné době do letního chladnějšího / deštivého počasí, nebo také jako první vrstvu pod jiné běžecké kalhoty „teplákového“ typu (již jsme recenzovali zde). Při vyzkoušení obou kombinací na kalhotách vyniká jak schopnost odvádět pot co nejrychleji a nejefektivněji od těla, tak schopnost v létě zbytečně „nezatápět“ již tak rozpáleným nohám a tříslům. Pojďme si však rozebrat některé aspekty detailněji a dojdeme i k několika slabinám: nutnost nosit přilehlé funkční trenýrky nebo slipy (protože v opačném případě technologie Formotion a Fitted Fit pozbývají smyslu) nebo odlupující se / praskající reflexní logo.

Již využití technologie CLIMACOOL® dává tušit, že kalhoty jsou primárně určeny k tomu, aby byly jedinou vrstvou do teplého, ale i do mírně chladnějšího počasí. V tomto ohledu (a také při využití jako druhé vrstvy v zimě) hraje obrovskou roli materiál. Využitý materiál je svým způsobem unikátní, s takovým jsem se u dalších kalhot ostatních značek ještě nesetkal. Není důležité, jak vypadá, ale hlavně jakou má schopnost obemknout všechny svaly na nohou a přilnout k nim tak, že je běžec jako v neoprenu – nikoliv však nějakým nepříjemným způsobem – ale právě naopak. Bezpochyby jen díky tomu může technologie Climacool fungovat a zajišťovat, že se pot nedusí pod neprodyšným materiálem, ale je ihned na povrchu. Tedy vlastnost důležitá jak do horka, tak do vlhka a za deště. Pevné semknutí od kotníku přes lýtka je realizovatelné zejména díky dostatečně dlouhým zipům.

V katalogu se můžete dočíst, že technologie Formotion „podporuje atletův svalový systém a zároveň mu pomáhá k udržení správného postavení těla během výkonu.“ V případě běžeckých kalhot si však nejsem jist, zda se nejedná o nadsazený popis (samotná konstrukce a umístění švů nemá co dočinění se správným držením těla, respektive může být pouze navržena tak, což je pravda, že maximálně podporuje přirozené dispozice a při pohybu nijak nebrání). Nicméně v kombinaci s Fitted Fit ona přilehlost opravdu k lepšímu prokrvení svalů přispívá, což se však u specializovaných sportovních legín předpokládá. Díky tomuto materiálu také nemá vůbec nic možnost „plachtit“, kalhoty mají i aerodynamické kvality, tuto vlastnost však ocení spíše profesionální běžci.

Kalhoty mají pouze 220 g a je využita speciální kombinace relativně obyčejných materiálů. Klíčové je, že jsou tyto materiály nějakým způsobem perfektně spletené do sebe: 89% – polyester, 11% – elastan. Na fotografiích lze strukturu částečně odpozorovat, ale vynikne spíše při doteku a je velmi těžké ji více popisovat.

Reflexní prvky – i když jsou kalhoty černé, mají vepředu výrazné logo Adidas a po bocích krátké reflexní švy. Nalepené logo má bohužel tendenci se poměrně brzy odlepovat, ale s ohledem na využitý materiál je pomalu zázrak, že tam něco takového vůbec drží. Z čeho můžete mít trochu strach je, zda se bláto nebo prach nelepí na spodních částech kalhot. Můžu vás mile překvapit – na tomto materiálu se nemá tendenci lepit vůbec nic! To částečně vyvažuje nevýhodu s odlepujícím se logem.

Pod kalhoty doporučuji pořídit si (pokud nemáte) funkční spodní prádlo, protože jak jsem již psal na začátku článku, výhody kalhot, jež poskytují zmiňované technologie, by byly fuč. Pokud máte trochu silnější stehna, doporučuji koupit větší velikost, i když už z podstaty věci mají kalhoty dobrou schopnost se přizpůsobit.

Na kalhotách se nachází pouze jedna kapsa vepředu bez zipu – trochu jsem se obával, zda klíče, které nosím, nevypadnou. Je však vidět, že absence dalšího mechanického prvku je promyšlená – tím, že se kalhoty dokonale semknou kolem těla, vypadnutí nehrozí, tedy pokud se nejedná o jeden klíč nebo velmi malý předmět.

FotografieSponzorováno – placená spolupráce

Běhejte na běžeckém pásu kdykoliv z pohodlí domova.

Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

2 komentáře

Recenze: Běžecké kalhoty Adidas Sequencials Long Tight – 2 komentáře

  1. Radim napsal:

    K běžeckým kalhotům se ideálně hodí pánské spodní prádlo v podobě těsných tang ve sportovním podání. Já dávám přednost české značce Funstorm.

  2. Penzion Alenka Špindlerův Mlýn napsal:

    A taky sníh 🙂

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...