BIKE VALACHY – 12. 7. 2014


července
2014

12

BIKE VALACHY – 12. 7. 2014

Na BIKE VALACHY do Velkých Karlovic opět míří Kulhavý, navíc i Raboň a Huříková

Seriál VALACHY TOUR, který přináší závody pro veřejnost v různých disciplínách v přírodě Beskyd za účasti známých sportovců, čeká již za měsíc pokračování. V sobotu 12. července se ve Velkých Karlovicích uskuteční závod horských kol BIKE VALACHY. A opět přinese příležitost poměřit síly s hvězdami světového formátu.

Těší nás, že stejně jako loni přijal naše pozvání Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna 2012. Společně s ním se postaví na start i jeho dva stájoví kolegové z týmu Specialized Racing – František Raboň a Tereza Huříková,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

František Raboň patří k objevům české horské cyklistiky sezony 2014: v minulosti se úspěšně věnoval silniční cyklistice (mj. je čtyřnásobným účastníkem slavného Giro d‘ Italia, absolvoval i závody jako Vuelta nebo Tour de Romandie), od letošní sezony však přestoupil ke zcela jiné disciplíně a věnuje se závodům horských kol. Letos již úspěšně reprezentoval svoji stáj například při jihoafrickém závodě Cape Epic, který je celosvětově považovaný za nejtěžší etapový závod horských kol, a ve dvojici se Švýcarem Christophem Sauserem obsadil skvělé druhé místo. Tereza Huříková, úspěšná česká reprezentantka, která skončila o uplynulém víkendu na 13. místě při Mistrovství Evropy v německém St. Wendelu, je na Valašsku jako doma – žije a trénuje v nedalekém Valašském Meziříčí a sportovci s ní mohli poměřit síly již při květnovém VALACHY DUATLONU, kde pro ni byla připravena speciální časovka.

Dějištěm BIKE VALACHY bude karlovický hotel Galik v údolí Léskové, který nabízí zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR.

Sportovci se mohou do závodu registrovat na webu www.valachytour.cz, pro on-line přihlášky předem tradičně platí zvýhodněné startovné. Na výběr jsou dvě trasy: delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 metrů a i díky četným terénním a trailovým pasážím bude skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí fitness trasa nabídne 20 km a 700 metrů převýšení. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

Zdroj: tisková zpráva k závodu

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

13. 6. 2014 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »