BIKE VALACHY 2015 – 11. 7.


července
2015

11

BIKE VALACHY 2015 – 11. 7.

BIKE VALACHY je závod horských kol, který se uskuteční v sobotu 11. července 2015 ve Velkých Karlovicích v rámci třetího ročníku seriálu VALACHY TOUR.

Startovní listina se už pomalu plní. Při včasné registraci na www.valachytour.cz má každý účastník výhodné startovné a zároveň jistotu, že bude mít své jméno na památečním startovním čísle. Kromě dvou tras pro dospělé budou tradičně připraveny i závody dětí.

VALACHY TOUR nabízí sportovcům vedle atraktivních tratí v malebné přírodě Beskyd, hodnotných cen a profesionálního zázemí pravidelně také možnost srovnat síly s předními sportovními osobnostmi. Předchozího závodu – květnového duatlonu – se zúčastnil veslař Ondřej Synek. Při BIKE VALACHY se na start postaví známý hokejista Jiří Hudler.

Jednatřicetiletý hokejový útočník, jenž nyní obléká dres Calgary Flames a letos se stal osmým nejproduktivnějším hráčem NHL, zahájil svou hvězdnou kariéru právě na Valašsku – v nedalekém Vsetíně. Do Velkých Karlovic pravidelně míří za relaxací a i v těchto dnech zde odpočívá po hokejové sezóně. Útočiště našel v údolí Léskové, v soukromí Chaloupek U Pařízků, odkud má zároveň na dosah své dvě oblíbené aktivity: relaxační centrum Wellness Horal a golfové hřiště.

Moc rád se sem vracím za krásnou přírodou, klidem, skvělými podmínkami pro relaxaci. Je příjemné, že se letos moje dovolená potkala s termíny VALACHY TOUR. Rád si závod na horském kole vyzkouším v rámci tréninku před další sezónou,“ prohlásil Jiří Hudler. Ten bude také patronem dětských závodů při BIKE VALACHY a v rámci doprovodného programu se mohou návštěvníci těšit i na krátkou besedu a autogramiádu.

Start i cíl BIKE VALACHY je u karlovického hotelu Galik, který slouží jako zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR. Dospělí závodníci mají na výběr dvě trasy: delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 metrů a i díky četným terénním a trailovým pasážím bude skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí fitness trasa nabídne 20 km a 700 metrů převýšení. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

Dětské závody na kratších tratích od 80 do 3 500 metrů se uskuteční v celkem osmi věkových kategoriích. Při registraci předem na webu mají děti startovné za korunu.

Seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice, zahrnuje v letošním roce celkem pět závodů v různých disciplínách. Dvě akce již proběhly na jaře, po BIKE VALACHY se chystá na 7. srpen ta vůbec nejnavštěvovanější – mini triatlon VALACHY MAN a poté v říjnu terénní běžecký závod BĚHEJ VALACHY. Jednotlivé závody jsou bodově propojeny, kromě dílčích výsledků po jednotlivých akcích jsou tak vyhlašováni a odměňování i absolutní vítězové, letos nově i mezi dětmi.

Text: tisková zpráva

Foto: archiv VALACHY TOUR

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

24. 6. 2015 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »