Recenze: Sportovní mikina Adidas ESS 3S Full Zip Hood

Recenze: Sportovní mikina Adidas ESS 3S Full Zip Hood

Nabídka sportovního textilu je stejně jako u bot poměrně široká. Opět záleží na mnoha faktorech a osobních preferencích, v případě oblečení však může být jeho výběr obtížnější, než se na první pohled zdá. Může nás zlákat zdánlivá jednoduchost, co se jeho funkcí a specifik týká, ale zároveň při výběru oblečení nesprávného pak nemusí fungovat žádná z funkčních vrstev.

Klíčové je vědět, co a v jakém počasí si na sebe vzít, zejména teď na podzim a v zimě. Testovali jsme mikinu Adidas ESS 3S Full Zip Hood („Essential 3-Stripes“) právě v tomto období při různých sportovních aktivitách. Ke sportu se hodí prakticky po celý rok pochopitelně kromě teplých letních dnů. Díky technologii CLIMALITE® COTTON totiž slouží jako 2. vrstva hned nad funkčním tričkem. V mrazivých či větrných dnech na ni lze obléct i bundu. Co se týká střihu, mikina má kapuci, kapsy po stranách a zip po celé své délce.

Technologie: CLIMALITE® COTTON – tvořeno z materiálu (100% syntetických funkčních vláken), který při sportovních aktivitách zajišťuje optimální regulaci vlhkosti. Podle výrobce je cílem vázat pot v textilu (ve vnitřní struktuře funkčních vláken) co nejrychleji a odvádět jej na vnější povrch mikiny, aby mohlo dojít k jeho odpaření, přičemž na těle zůstává textil suchý.

Technologie však funguje jedině v případě, pokud mikina přesně padne na tělo. Při výběru správné velikosti však tuto podmínku splňuje. Zároveň je nutné mít jako první vrstvu pod mikinou lehčí funkční tričko, které plní stejný úkol – tělo musí být suché a pot musí být odváděn pryč k povrchu. Kdybychom si vzali normální bavlněné či jiné nevhodné tričko, okamžitě bychom to poznali. Nefungovala by ani první vrstva, kvůli absenci vhodného materiálu by se tričko po několika minutách běhu nasáklo potem, a ani druhá vrstva by s tím nic nesvedla.

Výhody

 • Univerzální sportovní mikina.
 • Dobrý svrchní materiál i vnitřní vrstva tvořená z funkčních vláken, která se nelepí k tělu a odvádí pot.
 • Výběr z mnoha barevných kombinací (náš typ má šedou barvu).
 • Padne přesně na tělo při výběru správné velikosti – je trochu delší, takže chrání ledviny a záda proti podchlazení.
 • Hodí se jako 2. vrstva jen na triko nebo i pod bundu do mrazivých dnů.

Nevýhody

 • Zbytečně dlouhé šňůrky na kapuci.
 • Mohou vadit „neodlehčené“ rukávy.
 • Kapsy po stranách plní jen designovou funkci.

Závěr

Při testování Adidas ESS 3S Full Zip Hood jako standardní sportovní mikiny se jevila vhodná pro využití k mnoha sportovním aktivitám od běhu přes bruslení až po kolektivní sporty, nebo i pro normální nošení pro sportovně založeného člověka.

Materiál: 80% bavlna, 20% polyester; pokrývka kapuce 70% bavlna, 30% polyester.

FotografieSponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – 2 komentářů

15. 11. 2013 / Sportovní vybavení / Autor: fv-admin

Recenze: Sportovní mikina Adidas ESS 3S Full Zip Hood – 2 komentářů

 1. Martin napsal:

  Jste motorkářem a sázíte na oblečení, které je stylové a ochrání vás zároveň? Zvolte si kevlarovou bundu či mikinu.

 2. Filip napsal:

  Ahoj!
  Pěkný článek. Když už se mluví o sportovním textilu, se svým startupem pracujeme na vývoji sportovního trika z nového textilního materiálu – grafenového vlákna – a na přelomu srpna/září budeme spouštět crowdfundingovou kampaň na HitHit. Jedná se o novou inovativní technologii. Abych tu zbytečně vše nerozepisoval, více se můžete dočíst na info.mowement.cz , a pokud nám zanecháte svůj email, tak budete nejen o všem informováni, ale také získáte v předprodeji velkou slevu 🙂 Díky za váš čas!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »