Jaký sport je nejvhodnější?

Jaký sport je nejvhodnější?

Jaký sport je nejvhodnější zrovna pro mě? Tuto otázku si snad položil každý z nás. Kdo si tuto věc pořádně promyslel a našel odpověď, udělal rozhodně dobře, ale nemusí mít zdaleka vyhráno. Nejtěžší, ale zároveň nejpřirozenější, je zkrátka začít. Začít ideálně co nejdříve v co nejnižším věku.

Horší by bylo, kdyby někdo automaticky rezignoval a sport bral jako něco odpudivého, nepřirozeného a zavřel by před sportem dveře definitivně. Tím ovšem zavře dveře i možnosti žít zdravým životním stylem, protože bez pohybu jsou veškeré filozofické úvahy a „vyrovnanost“ ducha k ničemu. Bohužel je takových případů spousta a stále více mezi dnešními dětmi. Velmi těžko se rychlost, vytrvalost i zcela potřebná fyzická motorika v dospělosti hledá, deficit není možné srovnat. Už od nízkého věku by se měla, pro každé dítě individuálně, hledat vhodná pohybová aktivita, která se pro něj hodí a hlavně ho baví. To ale ve zvyku není. Hodně rodičů radši vidí své ratolesti doma v teple u počítače, kde nad nimi mají určitou kontrolu a jsou rádi, že nelítají nikde po venku. Kdyby se dětem ale více věnovali, mohli by v nich probudit přirozenou soutěživost a zájem o pohyb. Podpora rodičů (popř. pedagogů) ve sportovních a pohybových aktivitách dětí je stále velmi potřebná a důležitá.

Jaký sport si vybrat?

To nejdůležitější, pokud chcete u sportu vydržet déle než týden, zní: člověk by se měl věnovat sportovní aktivitě, která ho baví a cítí se po ní dobře. Paradoxně je to všechno, co potřebujeme. Pokud vás momentálně nic nenapadá, pokuste se vzpomenout na vaše dětství a připomenout si, doufám příjemné chvíle, kdy jste hráli s kamarády fotbal nebo jezdili na kole. Prostě znovuobjevte sport, který vás bavil či jinak naplňoval. Když ani to nepomůže, nevadí, hledáme jinde. Promyslíme si, co mohlo způsobit, že jsme určitou část života neprovozovali žádný sport. Pokud je to kvůli zdravotním problémům, zajděte k lékaři a ten jistě poradí, jaká aktivita by váš stav nezhoršila, ale naopak zlepšila. Jestli jste celkem zdraví, ale trpíte nadváhou, nezoufejte. Stačí začít zlehka a zhubnout pár kil. Třeba pravidelnými procházkami do lesa, parku nebo jízdou na kole či plaváním. Samozřejmě zde hraje roli místo vašeho bydliště, vaše zaměstnání a jaké máte celkové možnosti – od toho se však odvíjí úplně všechno další jako je strava, okruh vašich známých a komplexně kvalita života. Když žijete na vesnici, máte určitě spoustu možností, ideální je začít běhat na lesních cestách nebo chodit s přáteli na procházky do přírody na výlety. Jestliže jste z města, najde se taky spousta možností. Zajít do fitka či si zaskočit na bazén není rozhodně na škodu. Jasná věc je ta, že pokud budete chtít zhubnout, musíte změnit jídelníček a celkovou životosprávu. O této problematice můžete najít nějaké informace v rubrice Zdraví a výživa.

Držím palce, abyste v hledání svého NEJ sportu vytrvali a našli ten pravý, kterému budete věnovat dostatek času. Udrží vás to jak ve fyzické, tak psychické pohodě.

Přemýšlíte o nákupu běžeckého pásu?

Podzim tu bude co nevidět. Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu z pohodlí vašeho domova.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

6. 3. 2008 / Začátečníci / Autor: fv-admin

Jaký sport je nejvhodnější? – Jeden komentář

  1. Klára napsal:

    Je pravda, že člověka to hlavně musí bavit, jinak se na ten sport vykašle. Já to tak měla s plaváním i s atletikou. Nakonec to dopadlo tak, že jsem skončila u florbalu. Ani nevím, jak jsem se k němu dostala, ale byla to láska na první pohled :-D. Jako sport ho doporučuji i pro holky…není moc finančně náročný…

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...