Tour de France 2013: Vítězství v první etapě vybojoval Marcel Kittel

Dnes 29. 6. 2013 odstartoval stý ročník nejslavnějšího cyklistického etapového závodu Tour de France, první zahajovací etapu si jezdci zajeli poprvé na území Korsiky. Nejednalo se o klasický časovkářský prolog, jako je tomu obvyklé, ale pro stý ročník pořadatelé vymysleli variantu s klasickým etapovým závodem podobně jako v roce 2011, kdy po vítězství žlutý dres obklékl Phillippe Gilbert.

Hned v úvodu se oddělila skupina s pěti členy, kteří ze začátku drželi několikaminutový náskok a dosáhli tak na obě prémie, které etapa obsahovala. Největšími favority byli v přes dvě stě kilometrů dlouhé rovinaté etapě Peter Sagan, André Greipel a Mark Cavendish, ale kvůli hromadnému pádu v pelotonu několik kilometrů před cílem očekávání nemohli naplnit. V pádu se ocitl Sagan i Contador, Cavendish byl zbržděn a Greipela zpomalily technické potíže.

Úvodní etapu však netrápil pouze zmiňovaný hromadný pád a některé pády individuální, ale také autobus (pravděpodobně některého z týmů), který byl z nepochopitelných důvodů nešťastně „zaparkován“ v cíli etapy jen několik málo minut před dojezdem první skupiny. V závěrečném spurtu, ve kterém nefigurovala žádná největší jména, dokázal uspět Němec Marcel Kittel z týmu Argos-Schimano. Ten pojede v zítřejší etapě ve žlutém dresu a díky nasbíraným bodům drží zelený i bílý trikot.

Kvůli incidentu s autobusem nastala v prostoru cíle zřejmě nějaká porucha v měření, takže ještě nejsou známy oficiální výsledky a umístění ani po hodině po dojezdu Mittela. Hned první etapa se tedy pořadatelům nepovedla zcela podle představ a je to opravdu velký problém, ještě se neví, jak jej budou řešit.

Zítřejší etapa pokračuje na Korsice a trať zavede jezdce i do kopců do cca 1000 metrů nad mořem, takže šance k získání bodů do vrchařské i bodovací soutěže bude víc a doufejme i míň kolizí, i když silnice nemají být tak široké jako v etapě dnešní.

Na špici pelotonu byl dnes také v posledních třiceti kilometrech vidět jediný český jezdec v letošní Tour Roman Kreuziger, který pomáhá leaderovi stáje Saxo-Tinkoff Albertu Contadorovi.

Protože se jedná o velkou sportovní událost a dochází k velké popularizaci tohoto sportu i v ČR a náš server není pouze o běhání, ale i o dalších sportech a zdravém životním stylu, o důležitých zprávách z tohoto závodu vás budeme pravidelně informovat.

Běhejte na běžeckém pásu kdykoliv z pohodlí domova.

Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

29. 6. 2013 / Reportáž / Autor: fv-admin

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...