New Balance MT610

Pánské minimalistické běžecké boty New Balance MT610 jsou určené na zpevněné povrchy (ideálně pokud běháte většinou po silnici, betonu, …) i nezpevněné povrchy (takže trail) a patří již k tradičnímu druhu běžecké obuvi, kterým je obuv minimalistická. Tedy ta, která se hlásí k „běhu na boso“, ale zároveň dostatečně chrání chodila po vzoru klasických silničních běžeckých bot.

Tato extrémně lehká obuv je určená pro všechny běžce bez ohledu na stupeň jejich tréninku. Nutno však podotknout, že pokud jste dlouhodobě běhali v klasických botách, budete muset tyto boty zařazovat postupně do Vašeho objemu běhání, což ale platí pro všechny druhy minimalistických bot, aby si na ně chodila zvykly.

Tlumení a stabilitu zajišťuje několik minimalistických technologií (N-fuse, Acteva Lite, EVA) a tudíž se velmi výrazně liší od klasických technologií (paralelní tlumící vlnová deska od Mizuna, …). Pro dotváření pocitu „běhu na boso“ lze samozřejmě běhat i bez ponožek díky antibakteriální úpravě bot. Bota má přirozený anatomický tvar s dostatečným prostorem u špičky boty.

Doporučujeme tuto obuv pro ty, kteří chtějí vyzkoušet svou první botu na boso, protože již tradičnímu výrobci běžecké obuvi New Balance se podařil velmi zdařilý kompromis mezi „klasikou“ a barefoot obuví, která zažívá v současnosti určitý boom.

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

Přečteno: 19 087x / Jeden komentář

New Balance MT610 – Jeden komentář

  1. jirka napsal:

    Tahle bota není minimalistická, má silné tlumení a drop 12 mm. Vůbec nevím, jak jste na tohle přišli:-)
    (Jinak tyhle NB jsou výborný boty.)

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Nejnovější komentáře

03. 06. 2019 / Míra
Měl jsem možnost vyzkoušet jeden z huma gelů příchuť jahoda-citron a musím říct, že mě pře...

23. 04. 2019 / Dandy
Děkuji za velice užitečný článek :) Ještě bych se rád zeptal, jaké proteiny bych měl využí...

09. 11. 2018 / Alenka
O sportovní výživě i dalších potřebách pro efektivní cvičení se dozvíte v tomto článku....