Diskuze: Jak zhubnout – moje zkušenost

Zdravím všecky běžce. Tak já běhám cca od letošního dubna 2011. Je mi 42 let. Začínal jsem se třemi kilometry a dneska běhám tak dvakrát do týdne. Moje trasa je po asfaltu 15 km. Vážil jsem tak 87 kilo a teďka mám 81 kg.

Cítím se dobře a žádnou spešl dietu nedržím. Jím všecko. Naopak jsem zjistil, že jím víc. Na večer se hlídám. Nejvíc snídaně a oběd. Po doběhnutí si hodím sprchu a pak si dám jednu Plzeň.

Taky jsem hodně četl o rozvičování. Já se vůbec neprotahuju, protože se venku stydím a připadám si jako blbec. Prostě klasika. Ujdu cca 200 m, nasadím  sluchátka a začínám běžet. Ze začátku mě bolely nohy a dneska v poho. Hlavně, že kalhoty zapnu na poslední dírku a manželka říká, že je to na mě vidět. Sám to na sobě taky vidím. Kila se nějak zastavily, ale asi jsem spálil ty tuky a vytvořila se mi svalová hmota.

Běh je pro mě nejlepší prevence na hubnutí. A s dietou jak už jsem zmínil to nedrtím. V září jsem si dal poprvé v životě běh na Milešovku. Celý předchozí život jsem nesportoval. Spíše hospoda a cigarety. Prostě jsem žil pohodlně a nezdravě. Dneska to pohodlí mám taky a ten běh mě baví a věřím a doufám, že mi prospívá.

22. 11. 2011 / Diskuze / Autor: Miky69

Hodnotit

(Zatím žádné hodnocení)
Loading...

Jak zhubnout – moje zkušenost – 11 komentářů

 1. nataša napsal:

  Tak to má být, na večer se hlídat,ale to je právě to, co mi nejde, já se vždycky na noc nacpu a je po dietě. Pak můžu cvičit do ůmoru, ale nijak valné výsledky to nemá.

 2. Miky69 napsal:

  Boty si kupuji ve Sportisimu ve slevách.Loni NIKE běžecké za 1000 kč.Původně stály 2600 kč.Teďka mám za 899 kč ADIDAS ze 1700 kč.Je fakt,že NIKE jsou asi na běhání lepší.Na botách se šetřit nemá,ale do začátku vám to bude stačit.Běhám poslední dobou o něco méně.Jak jsem již uvedl.Běhal jsem cca 15 – 16 km,ale byl jsem z toho dost unavenej,tak jsem to snížil asi na 10 – 12 km.Nic se nemá přehánět.Běhám jenom kvůli fizičce.Nadváhu nemám a tlustý(obézní) taky nejsem.Jen prostě udržovačka.Alespoň dvakrát do týdne si prostě udělám čas a jdu si zaběhat.Je to hlavně o vůli.Pak vám bude skvěle a budete se cítit mnohem lépe.Výsledky se dostaví.

 3. hrniček napsal:

  Mám stejný problém!! Večer je peklo, především lednička. Chodím běhat skoro každý den a stejně večer jím! Takže u mě výsledky jsou minimální, ale poslední dobou jsem začala chodit na kavitaci. Aspoň trochu hubnu. Chodím tam asi měsíc a zatím jdou výsledky vidět. Do toho ještě to běhání. Možná to pomůže i vám.

 4. halibeli napsal:

  No já myslím, že s dietou to nikdy není potřeba nějak moc hrotit, pokud občas sportuješ :-). Ať už to běhání nebo jiný aktivní sport jako je volejbal, florbal, fotbal a podobné :-). Já občas běhám, ale především hrají tak 3x týdně volejbal a jsem zcela spokojen :-).

 5. mmm napsal:

  Dobrý den (Ahoj),
  je mi 14 let, chtěl bych začít běhat, abych zhubnul a zlepšil si kondici,
  jenže mám problém uběhnout 800 m bez zastavení a 1 kolečko na fotbalovém hřišti mám za 2 minuty…
  Jak mám tedy začít?

  • kuboslav napsal:

   Pokud je to opravdu pravda, tak musíš ještě hodně trénovat. Prostě pořád běhej, dokud budeš moct (nemyslím tím do úplného vyždímání) a za chvílí těch 800m dáš v pohodě.

  • Krupetka napsal:

   ahoj, tak to fandím, poklusávej dál, jogging…to půjde

 6. Josef napsal:

  Zdravím,
  je to krásný věk 14 roků, kdy jste na počátku své běžecké kariéry. Záleží na tom kolik kilo máté nadváhu a jaký je Váš zdravotní stav. Je potřeba postupovat krok za krokem.kdy není možné v krátké době získat vše. Vše je otázka času a postupné zátěže organismu. Musíte si běh oblíbit a ne zprotivit tím, že poběžíte velkou vzdálenost vražedným tempem. Krátkodobý trénink má jen krátkodobý účinek Začněte pomalým klusem na měkkém terénu, nejlépe v přírodě s vhodnou obuví. Budujte zpočátku vytrvalost a nehleďte zas tak moc na čas. Postupem času se jistě podaří uběhnout souvisle i několik kilometrů a zredukujete si váhu. Potom se budete na běhání těšit a běh stane se téměř každodenní potřebou. Ze začátku stačí běhat obden, postupně častěji. Nutný je i odpočinek a relaxace, současně i postupné prodlužování uběhnuté vzdálenosti. Zátěž zvyšujte postupně, po běhu se musíte cítit dobře, ne extrémně unaven. Nelze zvyšovat objem a intenzitu současně.
  Běh je velice krásný a jednoduchý. Přináší velké zisky pro zdraví a dobrou kondici. Je to ideální sport pro redukci váhy a posílení oběhového systému – srdce, plíce apod.
  Ať se daří hlavně začněte, běhejte a nepřestávejte, určitě se to vyplatí. Velice důležitá je pravidelnost opakování cvičení, tedy běhu. Běh je lék, a jako lék jej musíme i užívat.

  Běhu zdar.

 7. geraldG10 napsal:

  Ahoj všem,
  nechci zbytečně zakládat nové vlákno tak to napíšu sem, snad si toho někdo všimne 🙂
  Pro začátek nejdříve uvedu, že s běháním sem teď začal již podruhý protože před rokem sem začal dost špatně a došla motivace. Teď sem začal podruhý a spadnul sem do toho naplno. Vzal sem si ponaučení z rad, hlavně že to chce fakt pomalu a tak po střídání chůze a běhu sem konečně došel jen k běhu. Včera a dnes zopakováno na své trati přibližně 5,5km bez přerušení běhu za skoro přesně 40min. Vím, že to není žádné terno, ale jen velmi těžko se dá popsat jak moc mi potěšilo, že sem to zvládnul. Teď už snad k tomu dotazu. Přemýšlím totiž jak dál postupovat, jestli mám nechat stejně dlouhou trať a běhat jí nějakou dobu s tím že se časem budu zrychlovat…snad. Nebo mám nechat tohle šnečí tempo a prodloužit si trať zase o nějaký kiláček? Za každou radu díky.

 8. frank napsal:

  Zdravím lidi, rád bych se poradil s někým více kvalifikovaným co se týče běhání, protože já jsem úplný zelenáč :-). Je mi 24 a naposledy jsem „aktivně“ běhal asi na střední škole. Potom už přišla jen práce kde mám sice pohybu až dost, ale kila šla nahoru. Mám 173cm a 85kg. Tak jsem se rozhodl že začnu běhat ať jde něco dolů. Je to týden co jsem začal s během a téměř každý den běžím ve svém tempu asi 3.5km. Ale když jsem tak zhurta začal naskytuje se otázka jestli si tím vlastně víc neubližuji. Běhám jen v lese kde je měkký podklad v pohodě to udýchám jen kolena trochu bolí. Děkuji za Váš názor, radu nebo tip :-).

  • Yves napsal:

   Ahoj, ačkoliv jsem taky „zelenáč“, tak si myslím, že tělo si řekne, jestli ještě nebo už dost. Běhám asi dva týdny obden zatím, zezačátku mě ničila jedna kyčel a koleno, ale snažila jsem se to při i po běhání i během volného dne rozhýbat, protáhnout, a zatím to fungovalo. Nechávám si ten den volna na to, aby to nebylo pro tělo takový šok po nicnedělání, protože po každém pohybu je důležitá i regenerace (spánek, odpočinek) a přísun kvalitní energie. Samozřejmě pořízení běžeckých bot uleví kloubům, sportovní oblečení bude zase chránit tělo před prochladnutím.. navíc záleží, jak běháš, jestli kondičně pomalu, nebo naopak rychle s tepovkou vysoko.. jestli si tím ubližuješ nebo ti to prospívá zjistíš pravděpodobně stejně až s postupem času 🙂 Běhu zdar!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Další témata v diskuzi

10. 3. 2021 / Založil: LaPeregrina

Potřebovala bych poradit s běháním v bahnitém terénu a výběrem bot. Běhám dlouhé roky, ale vždy jsem běhala především po asfaltovém povrchu nebo zpevněných cestách. Před časem jsem se přestěhovala, mám teď k dispozici spoustu krásných tras v přírodě a konečně možnost běhat po měkkém. Jenže má to i...

Nejnovější reakce:

23. 03. 2021 / Petr
Ahoj, já ěhám smíšené cesty v okolí Olomouce a používám goretexové LaSportivy-Kaptiva za r...

10. 03. 2021 / fv-admin
Běh v blátě může být opravdu nepříjemný, docela vás chápu. Nenechte se tím ale odradit a p...

20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal nedávno trápit. Od útlého věku se věnuji fotbalu, ke kterému jsem mimojiné přidal před cca osmi lety i běhání. Běhám poměrně pravidelně, v poslední době okolo 30km týdně, v tempech okolo 4:30/km, u kratších běhů spíše ke 4:00. Při několika posledních...

Nejnovější reakce:

1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty teď, v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené. Nejsem úplný začátečník s běháním, ale s nákupem dobrých bot ano. Začala jsem běhat na rodičovské, kdy jsem si nemohla dovolit koupit kvalitní boty. Teď se mi povedlo nějakou korunu...

Nejnovější reakce:

2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat rytmus. Běháme vcelku čerstvě, chvíli jsme běhali v létě, pak na podzim než nás skolila nemoc, ale teprve od nového roku pravidelně dvakrát týdně. Já jsem spíš jogger, nemám výdrž, tepovka na infarkt, když běžím dlouho v kuse, takže běhám pomalu a...

Nejnovější reakce:

03. 05. 2016 / Ali
Ahoj :-) možná jsi už mezitím přítele s fyzičkou dohnala, ale jestli né tak mám jeden tip....

16. 5. 2015 / Založil: miquel.jacquel

Ahoj všem, začal jsem běhat 11. 5. a chtěl bych se podělit s ostatními běžci o pocitech, trablech, radostech při běhání a po něm. Nikde jsem žádný pokec nenašel, tak píšu a zkouším to tu. Snad se někdo přidá. Poprvé jsem byl běhat před cca 15 lety s kamarádem a poprvé jsme dali 10 km. Pak jsem byl asi 5x a...

Nejnovější reakce:

14. 07. 2015 / Nataliaa
Ahoj ve spolek, začala jsem běhat poměrně nedávno... zprvu se jednalo spíše o rychlochůzi ...

14. 07. 2015 / Ali
Nějak tu ta diskuze utichla :-) běžci se zdraví! A jestli se to vytrácí, tak to udržte, pr...

16. 11. 2013 / Založil: Akam

Ahoj všem, začal jsem před měsícem trochu běhat, hodně mě to chytlo, ale po cca 14 dnech mě začalo bolet koleno, ale hlavně mě otekly oba kotníky, hlavně na vnitřních stranách. Bolest je dost silná, pajdám jak Žofré a o běhánísi můžu nechat jen zdát. Kotníky teď leduji a mažu Voltarenem. Je mi 36 let, dřív...

Nejnovější reakce:

14. 12. 2013 / sladekz
čauky Žofré, před během ze zahřej: klusání na místě, při vlastním běhu: postav se na sta...

25. 11. 2013 / balounka
Ahoj, já sice nejsem jedna ze zkušenějších, ale teď nedávno jsem na jednom serveru četla ...

24. 9. 2013 / Založil: chandler

(Snad to v názvu skloňuji správně.) Zdravím, začal jsem běhat asi před 3 týdny a od té doby běhám pravidelně asi 5-6x týdně, kromě 3-4 denní pauzy, kde jsem to časově nezvládal. Zatím stále kombinuji běh a chůzi. Začínal jsem na trase cca 1,5 km a postupně zvyšoval na současných cca 4,5 km, současně s tím se...

Nejnovější reakce:

02. 12. 2013 / sladekz
ahoj, těmito problémy jsem také trpěl. Vcelku ale jen krátkodobě zabíraly cviky jako např...

30. 09. 2013 / Valheru_KOKr
Doporučuji hlídat si LIDL. Mají pulsmetr od Crivitu za málo peněz hodně muziky 350Kč není...

20. 8. 2013 / Založil: Bilbuska

Ahojte, s běháním jsem začala cca před 3 měsíci. Běhám převážně každý den ráno 25–45 minut. Trápily mě přebytečné tuky, a tak jsem se jich chtěla zbavit. 🙂 Dietoložka mi řekla, že mám tuky pod průměrem, ale zato moc svalové hmoty. Měřím 167 cm a vážím 67 kg. Máte někdo zkušenosti se zbavováním...

Nejnovější reakce:

24. 07. 2014 / jenny
Ahoj, Tento problém u sebe pozoruji také a nejsem z toho nadšená. Kdyby jste měl někdo ra...

31. 03. 2014 / syas
Zdravím, jsem naprostý začátečník, běhám asi 3. týden 3-4x týdně, zatím stále jakýmsi indi...

17. 5. 2013 / Založil: silacek

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jakou mobilní aplikaci pro běhání jste vyzkoušeli, případně jestli nějakou používáte nebo se spokojíte s nějakým sporttestrem? Já vyzkoušel Runkeeper a oblíbil si Runtastic, ten je hodně promakaný, nicméně mi vadí, že musím mít mobil… Je to těžký a dobíjet tomu pořád...

Nejnovější reakce:

13. 07. 2020 / Martin
Ahoj, já používám endomondo ale asi spíš jen ze zvyku. Taky používám Shealth od samsungu a...

25. 06. 2020 / Hanna
Aplikaci mám taky. Je suprová... Řekla bych jedna z nejlepších. Jinak já jsem si ještě na ...

12. 5. 2013 / Založil: martinujec

Ahoj. Chci se zeptat, kam s pitím a ostatními věcmi (mobil, peněženka, klíče). Chápu, že pokud běhám 30 minut, nepotřebuji mít pití u sebe a mobil už vůbec. Ale doklady a klíče snad musím. To mám i při 30 minutovém běhání v parku běhat s batohem nebo ledvinkou? Nehledě na to, že je to...

Nejnovější reakce:

02. 12. 2013 / sladekz
je to docela jednoduchý, pořiďte si "CAMEL BACK" skvělá věcička kromě pití tam dam šrajtof...

25. 11. 2013 / balounka
Ahoj, já většinou běhám v legínách a sportovním nátělníku, když se ochladí jako teď, tak m...

Závody »