Na start Birell Grand Prix se postaví i handicapovaní běžci

Na start Birell Grand Prix se postaví i handicapovaní běžci

Turisté, cyklisté, in-line bruslaři. Ti všichni už dostali letos v létě šanci pomoci třinácti handicapovaným z projektu Nezastavitelní k návratu do aktivního života. V sobotu 9. září dostanou tuto příležitost i všichni běžci, kteří se registrovali na pražský závod Birell Grand Prix. Za každého běžce, který proběhne modrou bránou, přispěje Birell 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro Nezastavitelné. Na start závodu na 10 km se navíc postaví i tři Nezastavitelní – Jirka, Roman a Pavol. Jirka má od narození obrnu ruky, Roman přišel ve svých 23 letech o jedno oko a na druhé vidí jen částečně a Pavol přišel při dopravní nehodě před jedenácti lety o zrak úplně. Jejich silná vůle a láska ke sportu je však neopustila. Romana s Pavolem bude v závodě doprovázet a navigovat trasér, Jirka poběží sám.

Pro dobrou věc poběží také Grant McKenzie, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje společně s ostatními kolegy. „Věřím, že Nezastavitelní mohou být pro ostatní hnací silou, jak se zvednout ze židle a pomoci pohybem dobré věci. Díky Birellu se znovu zapojují do aktivního života a nebojí se žádné výzvy,“ říká Grant McKenzie.

Nezastavitelné mohli lidé podpořit během prázdnin na atraktivních místech v České republice, jako jsou Pustevny, Sněžka, Ještěd a další. Do konce září navíc zůstává možnost přispění na Konto Bariéry či koupě originálního dárku na webu projektu. Birell věnuje polovinu z ceny dárku na konto Nezastavitelných.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz. 

Jiří Korenný

„Hodně sportuji a rád bych se ve sportu posunul dál. Mám obrnu pravé ruky a speciálně upravené kolo by mi v tom určitě pomohlo. S takovým kolem bych mohl vyjet i tam, kam to zatím nešlo.“

„Rozhodně nejsem ten typ, co si sedne někam do kouta a lituje se, jak je všechno špatné. Mám rád výzvy, pořád se snažím srovnávat se zdravými sportovci a dorovnat se jim. Odmalička hraji fotbal, aktivně běhám a do budoucna mám v plánu zdolat Kilimandžáro.“

Roman Ulč

Pochází z Karlových Varů. „Když mi bylo 23 let, došlo u nás v práci k chemické havárii. Měl jsem poleptaný celý obličej, o jedno oko jsem přišel v podstatě hned a na to druhé vidím jen málo. Lékařům se později podařilo mi zrak, oproti původnímu stavu, částečně zlepšit. V současnou chvíli už se ale nikomu do žádné operace nechce. Už jsem jich absolvoval 23 nebo 24.“

„Chtěl bych se vrátit k aktivnímu životu. Dřív jsem hrál florbal a věnoval se atletice. Přál bych si dvojkolo, na kterém bych mohl jezdit s manželkou. Spolu s dcerou bychom tak mohli pořádat rodinné cyklovýlety.“

Pavol Kéri

Pochází z Liptovského Mikuláše. „Před 11 lety jsem při dopravní nehodě přišel o zrak. Ze začátku to byla doslova katastrofa. Vůbec jsem si nedovedl představit, co budu dělat. Nejtěžší pro mě bylo si uvědomit, že už nikdy nebudu moci řídit auto. V rehabilitačním středisku, jsem však zjistil, že i přes handicap se dá žít naplno a rozhodl jsem se, že se vrátím k aktivnímu životu. Za pár měsíců jsem se dostal na úroveň těch, které jsem dříve obdivoval.“

„Mám spoustu snů. Chtěl bych si zopakovat výstup na Kriváň. Proto bych si přál najít asistenta, který by mi na vrchol pomohl. Taky chci v budoucnu uběhnout maratón. Mým velkým snem je však pomáhat lidem s podobným postižením.“

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »