SILESIA Hervis kros marathon


ledna
1970

01

Je závod, který pořádá Bike Sport Club Opava v sobotu 13. 10. 2012.

Jak již z názvu vyplývá, jedná se o běh v terénu na dlouhou vzdálenost. Tímto se trochu odlišuje od všech ostatních akcí podobného typu, i když nejde o maraton v klasickém slova smyslu na 42 km.

Tento závod v běžeckém krosu je výzvou pro všechny aktivní sportovce. Je to výzva v čase, kdy někteří mají po sezóně, jiní jsou ve vrcholné části přípravy a některým sportovní sezóna vrcholí. Uběhnout 23 km, resp. 17 km to už chce trochu trénovat, ale zvládnout se to dá.

Tratě vedou od stratu v Raduni směrem na Hradec nad Moravicí a zpět do Opavy. Součástí je vše, co ke krosu patří. Lesní cesty, louky, technické pasáže, ale také nějaké ty výběhy nahoru. Kopce jsou kořením, všechny se dají vyběhnout a odměnou Vám budou parádní výhledy od Jeseníků přes Opavu až do Polska.

V Hradci nad Moravicí vede trať závodu přes Zámek a zámeckou zahradu, který v roce 2008 vyhrál v anketě „O nejpohádkovější hrad nebo zámek“ v ČR, vyhlášenou Národním památkovým ústavem. Je to nejhezčí pasáž závodu a kdo v Opavě a okolí nikdy nebyl, má se na co těšit.

A jak jsme již na začátku zmínili, je to tak trochu jiný závod. O tom svědčí např. i to, že již na start, který je jinde než cíl, se musíte dostat sami. Věci vám samozřejmě budou dovezeny do cíle.
Centrum závodu, prezentace a cíl je v areálu U chovatelů v Opavě-Kylešovicích.

Pojďte do toho, těšíme se, že vás přivítáme na startu.

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

4. 10. 2012 / Závody / Autor: Běháme.cz

SILESIA Hervis kros marathon – Jeden komentář

  1. Kristina1 napsal:

    Prodám startovné Hervis 1/2maraton 6. 4. 2013. V případě zájmu pište na email.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »