Kontaktní čočky – skvělá volba pro pohodlné běhání

Představte si následující situaci. Protože jste si dali za cíl udělat něco pro svoji kondici a zdraví, tak jste učinili rozhodnutí každé ráno běhat. O něco si tedy přivstanete, oblečete si sportovní oblečení a plní nadšení a hrdosti na sebe, jak se dokážete přemoct a jak máte pevnou vůli, vyběhnete ven. Jenže co se nestane – po pár metrech vám běh začne znepříjemňovat mlžení brýlí. Zkusíte je otřít rukou nebo rukavicí, ale nic nepomáhá. Dokonce si je sundáte, jenže tak zase velmi obtížně vidíte na cestu. Pár nebezpečných zakopnutí a zaškobrtnutí vás přesvědčí o tom, že je lepší před sebe vidět. Jenže jak, když se ty brýle neustále mlží a nedovolí vám tak si plně vychutnat vaše ranní cvičení? Jak tuto nepříjemnou situaci vyřešit? Jednoduchým východiskem mohou být například kontaktní čočky.

Kontaktní čočky přinášejí hned několik výhod, které při aktivním sportování velmi oceníte. Za prvé, určitě se vám nezamlží. Brýle navíc, pokud se dost potíte, kloužou z nosu. To vás může při sportování poněkud omezovat, dokonce se může stát, že brýle třeba sklouznou úplně, spadnou na zem a rozbijí se. S čočkami se samozřejmě nic takového stát nemůže. Díky tomu, že si vezmete do očí kontaktní čočky, tak vám to dovolí pohodlnější nošení ochranné helmy nebo slunečních brýlí. Pokud nosíte dioptrické brýle, možná také čas od času řešíte problém, zda si nechat na nose normální brýle a ostrý svit slunce vydržet, nebo zda si nasadit sluneční brýle s tím, že hůře uvidíte, ale zato ochráníte své oči proti UV záření. Tento problém samozřejmě nemusíte řešit, pokud máte samozatmavovací brýle. A pokud nosíte kontaktní čočky. S kontaktními čočkami se vám navíc zlepší periferní vidění a budete mít širší zorné pole. Při periferním vidění vás brýle omezují svým rámečkem nebo skly, s čočkami vám nic takového nehrozí. Brýle vás také omezují, když si chcete otřít pot z tváře nebo se vysmrkat. Při běhání jsou tyto situace velmi časté a není zrovna příjemné se při nich potýkat s brýlemi. Nebylo by jednodušší si pořídit kontaktní čočky, abyste se mohli plně koncentrovat na podání co nejlepšího sportovního výkonu?

Spousta lidí čočky odmítá, protože jsou prý drahé. To možná platilo před několika lety, dnes je situace na takové úrovni, že si levné kontaktní čočky může dovolit skutečně každý. Například internetový obchod Vašečočky.cz nabízí kontaktní čočky a další širokou škálu výrobků a příslušenství, jež vám jejich používání usnadní. Můžete si tedy vše jednoduše porovnat a náklady na nošení kontaktních čoček si spočítat. Při osobním vyzvednutí v Praze, Brně a dalších 17 městech navíc nabízí dopravu zdarma, čímž se náklady snižují ještě více. Skutečně, proč se při běhání a celkově sportování nechat jakkoliv omezovat, když řešení je tak jednoduché?

Tento článek pro Vás připravil web VaseCocky.cz, nejedná se příspěvěk redakce.Sponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

Kontaktní čočky – skvělá volba pro pohodlné běhání – Jeden komentář

  1. Petra Martínková napsal:

    Diky za clanek. Jen se chci zeptat – pouzivam tyto mesicni cocky – nejlevnejsikontaktnicocky.cz/purevision–6-cocek/ a jsou take vhodne na behani nebo musim poridit nejake jednodenni/ctrnactidenni? A je nejake omezeni pri vybirani cocek na sport?

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »