Vybíráme bezdrátová sluchátka pro každého

Rádi běháte a aby vám to lépe šlo, pouštíte si při tom do uší nějakou pěknou muziku, která vás podpoří ve výkonu? Nejste jediní, se sluchátky v uších běhá hodně běžců. Jen si ta sluchátka ale musíte dobře vybrat, jinak budou spíš k vzteku. Jaká sluchátka se na běhání nejvíc hodí?

Poslech hudby může ovlivnit váš výkon

Když se zaposloucháte do tónů oblíbených písniček, budete se lépe soustředit a držet rytmus, to se pozitivně odrazí i na vašem výkonu.

Aby tomu ale tak skutečně bylo, potřebujete sluchátka, která budou v uších dobře sedět, nebudou z nich vypadávat a taky by měla částečně propouštět okolní ruch. I při běhání totiž musíte vnímat svět kolem sebe.

sluchátka na běhání, zdroj Smarty.cz
Zdroj foto: Smarty.cz

S drátem, nebo bez?

Na běh jsou lepší bezdrátová sluchátka, která vás nebudou nijak omezovat, přenos zvuku totiž probíhá přes Bluetooth. V nabídce samozřejmě ale najdete i nějaké ty modely sluchátek s kabelem. Ta na rozdíl od těch bezdrátových nebudete muset dobíjet, na druhou stranu komfort asi nebude nic moc.

Jak vybrat bezdrátová sluchátka na běhání?

 • Sluchátka vhodná i na běhání by měla být pohodlná a bezpečná, dobrou volbou jsou otevřená nebo polouzavřená sluchátka, díky kterým uslyšíte třeba auto jedoucí za vámi.
 • Zajímejte se i o odolnost vůči vodě i potu. Pro běh sáhněte minimálně po IPx4.
 • Ideální je, pokud jsou lehká a pyšní se dlouhou výdrží baterie.
 • Důležitá je i kvalita zvuku.
 • Možná oceníte i konstrukci náušníků.
 • Vybírat můžete mezi bezdrátovými sluchátky propojenými mezi sebou záhlavním kabelem a True Wireless modelu.

Víte, že na trhu najdete 3 typy bezdrátových sluchátek? Ta přes uši, která můžeme označit jako náhlavní a těšit se můžete na prvotřídní zpracování zvuku, špuntová sluchátka, která bývají často spojena kabelem (třeba i přes krk), takže je neztratíte a pecková sluchátka, která nejsou spojena kabelem, a tak se snadno stane, že se vám jedno z nich zatoulá.

sluchátka na běhání, zdroj Smarty.cz
Zdroj foto: Smarty.cz
Co se pod True Wireless modelem ukrývá?

True Wireless sluchátka nejsou mezi sebou, ale ani se zdrojem zvuku propojená drátem. Baterie, mikrofon i další komponenty jsou uloženy přímo ve sluchátkách, takže jsou kompaktní. Nejčastěji mají podobu pecek nebo špuntů, nabíjet je budete v dobíjecím pouzdru.

Jejich výhody spočívají v:

 • Pohodlí
 • Skvělém zvuku
 • Praktických funkcích jako je třeba podpora handsfree.
 • Miniaturním provedení
 • Ovládání přímo na sluchátku

Náš tip: Mezi jedny z nejoblíbenějších bezdrátových sluchátek na sport patří Apple AirPods Pro s aktivním potlačováním hluku pro poslech, režimem propustnosti a špunty na výběr.

Zdroj a autor textu: Smarty.czSponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »