Snahu adidasu a Parley mohou podpořit svými kilometry také běžci v Česku od 8. do 16. června – Run For The Oceans

run for the oceans větový den oceánů

1 uběhnutý kilometr = 1 dolar, který může díky vám připadnout na záchranu oceánů

Na Světový den oceánů (8. června) odstartuje globální běh Run For The Oceans, při kterém značka adidas a organizace Parley propojí běžce po celém světě, aby svými kilometry podpořili boj proti znečišťování oceánů plasty. Od té chvíle až do 16. června věnuje adidas jeden dolar za každý uběhnutý kilometr s aplikací Runtastic. Cílem je vyběhat 1,5 milionu dolarů pro Parley Ocean School Program. V Praze se navíc uskuteční speciální akce, jejíž součástí budou kromě běhu také zajímavé workshopy a přednášky.

V minulém roce se do Run For The Oceans zapojil téměř milion běžců, kteří vyběhali částku ve výši 1 milionu dolarů. Tyto prostředky byly použity na vzdělávání a podporu mladých lidí v problematice znečišťování oceánů, a to v rámci Parley Ocean School Programu, který byl aktivní zejména v nejpostiženějších pobřežních oblastech.

Kromě této aktivity adidas bojuje za čistější oceány i tím, že recyklované plasty z oceánu využívá při výrobě svého oblečení a bot – jen v roce 2018 vyrobil šest milionů párů takových bot. V letošním roce jich chce vyrobit dokonce 11 milionů!

K záchraně oceánů můžete přispět také kdekoliv v Česku

Do Run For The Oceans se zapojí běžci po celém světě. Běhat se bude v New Yorku, v Šanghaji, v Barcelóně ale také v Česku. Vybíhat prostředky je totiž možné kdekoliv od 8. do 16. června, a to prostřednictvím mobilní aplikace Runtastic, kde se stačí připojit k eventu Run For The Oceans. Pro všechny běžce je navíc připravena soutěž o cestu na Maledivy s organizací Parley. Chcete-li se do soutěže zapojit také, stačí se v aplikaci Runtastic připojit ke komunitě adidas Runners a splnit podmínky uvedené zde.

Registrujte se přes aplikaci Runtastic a připojte se k Run For The Oceans. Klikněte na link a podívejte se na video s návodem: https://www.runtastic.com/blog/en/run-for-the-oceans/?utm_source=runtastic&utm_medium=blog&utm_campaign=runfortheoceans

Odkaz na aplikaci Runtastic pro operační systém Android zde:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android

Odkaz na aplikaci Runtastic pro iPhone zde:
https://www.runtastic.com/apps/iphone/runtastic/lite

Zúčastněte se 8. června 2019 unikátního eventu v Praze

Součástí eventu bude nejen společný výběh se skupinou adidas Runners, ale také zajímavé přednášky a workshopy. Na Střeleckém ostrově si vyzkoušíte surfařský trénink, namícháte si vlastní müsli, vyrobíte vlastní deodorant nebo se díky přednášce organizace Bezobalu dozvíte, jak produkovat ve svém životě co nejméně odpadu. Akce je zdarma. Je ovšem nutné se zapsat prostřednictvím aplikace Runtastic. S registrací neotálejte – kapacita je limitována. Více informací najdete v Události na Facebooku.

Více se o události v Praze dozvíte v naší termínovce zde.

Pokud se zúčastnit nemůžete, nevadí. Běhat pro oceány přes aplikaci Runtastic můžete kdekoliv!

Z pobřeží do celého světa!

Ve stejný den adidas a Parley představí novou digitální platformu, která se bude snažit zapojit co nejvíce mladých lidí a motivovat je k dlouhodobé změně chování ve vztahu k našim oceánům. Tento virtuální prostor bude sloužit k setkávání, sdílení nápadů i zkušeností. Mladí lidé také jeho prostřednictvím získají přístup na různé události, k mentorům a efektivním nástrojům. Cílem této platformy je rozšířit Parley Ocean School Program z postižených oblastí do celého světa.

„Situace, které čelíme na oceánském pobřeží, je kritická. Každou minutu se do našich oceánů dostává tolik plastů, že by s nimi bylo možné naplnit nákladní auto. Tato situace, která se každým dnem zhoršuje, povede k tomu, že v roce 2050 bude v oceánech více plastů než ryb. Statistiky mluví jasně. Musíme konat,“ vyzývá Alberto Uncini Manganelli, generální manažer adidas Running. „adidas a Parley pomohly rozšířit povědomí o této krizi a snaží se jí také aktivně řešit. Už v roce 2016 jsme vytvořili první produkty z řady Performance, na jejichž výrobu byly použity recyklované plasty z oceánu. Vydali jsme se na dlouhou cestu a nehodláme se zastavit. Jako firma jsme se zavázali, že do roku 2024 budeme používat jen 100% recyklovatelný polyester.”

Více informací o spolupráci adidasu a Parley najdete na www.adidas.cz/Parley, o kampani Run For The Oceans pak na webu www.adidas.com/runfortheoceans. Sledujte také profil @adidasrunning na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Celou kampaň propojí hashtag #RunForTheOceans.

O adidasu a Parley

V dubnu 2015 adidas oznámil partnerství s Parley for the Oceans, organizací, která zvyšuje povědomí o kráse a křehkosti oceánů. adidas jako zakládající člen podporuje organizaci Parley for the Oceans nejen v její edukační a osvětové činnosti, ale také v aktivitách týkajících se komplexního programu Ocean Plastic. Ten má za cíl ukončit znečišťování oceánů plasty.

Parley Ocean School Program má za cíl inspirovat a motivovat příští generace v tom, aby chránili své oceány. Ukazuje žákům a studentům možnosti, jaké mají při objevování a chránění přírody kolem sebe. Od roku 2015 se Parley Ocean School Program rozšířil do celého světa, a to díky spolupráci s učiteli, nevládními organizacemi, značkami i samotnými vládami. Zaměřuje se přitom zejména na pobřežní komunity postižené znečištěným oceánským pobřežím.Sponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

31. 5. 2019 / Reportáž / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »