Eliud Kipchoge pokořil světový maratonský rekord!

Když se Eliud Kipchoge postavil v Berlíně na startovní čáru, jeho cílem nebylo jen vyhrát maraton, ale překonat i svůj neoficiální maratonský rekord 2:02:57 z projektu Breaking2. A tak to byla dech beroucí podívaná, když tento Keňan doběhl do cíle s širokým úsměvem na tváři v čase 2:01:39 – tedy o 78 vteřin rychleji než předchozí držitel rekordu.

A tak byl k této příležitosti vydán krátký film s příznačným názvem „Fastest Ever“, který nereflektuje jen odhodlání Eliuda být vždy tím nejlepším, ale být lepším než kdy předtím. Po vítězství devíti z deseti jeho posledních maratonů a zaběhnutí jeho nejrychlejšího maratonské času v projektu Breaking2 byl nový cíl na dohled. A podařilo se. Nyní Eliud Kipchoge svým úspěchem dokázal všem běžcům na světě, že i úsměvem lze zaběhnout další míle, další závody, překonávat sám sebe a naplňovat tak své bláznivé sny.