Festivalový půlmaraton Zlín 2016 – 28. 5. 2016


května
2016

28

NOVINKOU 56. ZLÍNSKÉHO FILMOVÉHO FESTIVALU BUDE FESTIVALOVÝ PŮLMARATON

Součástí doprovodného programu festivalu bude letos poprvé unikátní běžecký závod ulicemi Zlína, který připravili organizátoři ZFF společně s Běhy Zlín. Festivalový půlmaraton Zlín 2016 se uskuteční v sobotu 28. května a zájemci se do něj mohou registrovat již nyní.

Jedinečný běh v atmosféře festivalového Zlína odstartuje v 16:00 hodin na náměstí Míru. „Pro běžce je připravena kromě trasy klasického půlmaratonu v délce 21km, kterou mohou proběhnout i týmy štafetovým během na 4×5,25km, také desetikilometrová trasa,“ uvádí vedoucí produkce ZFF Aleš Zábojník a doplňuje. „Účastníky závodu i jejich doprovod čeká vedle sportovního zážitku a s ním spojených trofejí i pozvání pořadatelů na akce doprovodného programu festivalu a celého sportovního odpoledne.“

Centrem veškerého dění, místem startu i cíle, bude centrální zlínské náměstí. Trasa půlmaratonu povede přes Benešovo nábřeží, Podvesnou, na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.
Běžci tak kromě závodu poznají i samotné město a okusí jeho specifickou atmosféru.

„S registrací by zájemci neměli otálet, protože počet startujících je letos omezen na 1000 závodníků. Navíc čím dříve se přihlásí, tím mají větší možnost na startovném ušetřit,“ zdůrazňuje Aleš Zábojník a upřesňuje „V ceně startovného navíc získávají běžci mimo jiné kvalitní funkční tričko nebo vstup na koncert v Open Air Zóně festivalu.“

Součástí celého dne bude i Festivalový rodinný běh na 1400m, který startuje ve 14:00 hodin a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi i junioři. Tento běh je ohlédnutím do historie, konkrétně do roku 1941. Na trati se tehdy mezi baťovými atlety objevil i tehdy ještě neznámý Emil Zátopek, který sice v závodě doběhl o tři vteřiny druhý, ale tato „osudová prohra“ odstartovala jeho úspěšnou běžeckou kariéru.

Podrobné informace k závodu, ceny startovného i registrační formulář naleznou závodníci již nyní na www.zlinskypulmaraton.cz.

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

18. 3. 2016 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »