Brněnský půlmaraton 19. 4. 2014


dubna
2014

19

Přípravy na Brněnský půlmaraton finišují! Na start závodu se postaví na 2000 běžců.

Už jen týden zbývá do silničního závodu se startem a cílem v historickém centru Brna a už teď mají organizátoři jasno – přiláká minimálně dvojnásobek běžců, než loňský první ročník. Brněnský půlmaraton odstartuje v sobotu 19. 4. v 11 hodin a běžet ho mohou jak jednotlivci sami za sebe, tak štafety. “Závodníci se mohou zapojit se do štafetového půlmaratonu, nebo třeba sestavit tým, kde každý poběží celou trasu a do celkového výsledku se započítají výkony tří nejlepších“ připomíná Aleš Čtvrtníček z organizačního výboru.  Pořadatelé nezapomněli ani na ty nejmenší a přichystali pro ně už od devíti hodin otevřený dětský a juniorský běh na vzdálenost 2.110 m (kategorie 11–14 let) a 1.055 m (děti ve věku 6–10 let). Letos se také organizátoři rozhodli trochu zaexperimentovat a pomohli s přípravou na závod třem vybraným běžcům, kteří absolvovali zátěžové testy a profesionální přípravu pod dohledem trenéra. Dostali také běžeckou obuv, oblečení a výživu. Patří mezi ně i Jana Smrčková, která absolvovala půlmaraton loni poprvé ve 49 letech. “Uběhla jsem ho za 1:47, to jsem překvapila i sama sebe. V dubnu chci tenhle čas určitě̌ překonat,” říká sympatická běžkyně.

Závodníci i letos poběží místy, kam se jindy dostanou jen těžko. Trasa vede z náměstí Svobody ulicí Masarykovou přes Nové Sady k hale Rondo. Odtud závodníky zavede k Velodromu a areálu brněnského Výstaviště. Proběhnou kolem tramvajového depa a po ulicí Hlinky se dostanou v protisměru na už známou trasu, po které se vydají zpět na náměstí Svobody. Tady závod končí pro účastníky Desítky, ti, kteří mají v plánu půlmaraton, čekají tyto okruhy dva. Celá trať je oficiálně změřena v souladu s pravidly atletiky, schválenou metodikou IAAF/AIMS pro měření tratí mimo dráhu a její délka odpovídá délce půlmaratonu, tedy 21 097,5 m. “Jistě to ocení ti, kteří si nechtějí závod jen užít, ale také si třeba zaběhnout oficiálně uznatelný osobní výkon,” podotýká Aleš Čtvrtníček a dodává, že během celého závodu bude o běžce dobře postaráno: “Na trati půlmaratonu připravíme pět občerstvovacích stanic, na poloviční distanci dvě. Každý závodník také samozřejmě dostane občerstvení v cíli a může počítat se zázemím a převlékárnou.”

Běžci se mohou registrovat ještě na místě v den závodu, pokud to ale stihnou prostřednictvím on-line formuláře do 13. 4., zaplatí výhodnější startovné. Jen pro štafety už tímto datem registrace končí. Se závodem by měli počítat i ti, kteří se na něj nechystají, ale budou mít namířeno do centra Brna. Vyžádá si totiž výrazná dopravní omezení. Na pozoru by se ale na některých místech měli mít i samotní běžci. “Jde hlavně o křížení ulic Nové Sady/Hybešova a Poříčí/Křížová, kde budou provoz řídit policisté v součinnosti s organizátory a pracovníky Dopravního podniku města Brna,” upozorňuje Aleš Čtvrtníček.

Další důležité informace a aktuality najdete na www.pulmaratonbrno.cz.

Zdroj: Tisková zpráva k závodu

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

15. 4. 2014 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Jak na hubnutí běháním
17. 02. 2020 / Nejnovější reakce: Pavel

Ahoj Jirko, myslím, že na to ten stahovák nemá vůbec vliv. Jak dlou...

Jak na hubnutí běháním
02. 01. 2020 / Nejnovější reakce: jirkah

Dobry den. Mam mozna hloupy dotaz. Beham dvakrat tydne 20km a nedari s...

Jaká sluchátka na běhání?
16. 05. 2019 / Nejnovější reakce: Ali

Tak nakonec jsem koupila sluchátka lamax beat prime. Kdyby někdo sháně...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...