Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054

Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054

Pokud uvažujete o koupi sportovních hodinek, možná primárně přemýšlíte o značce Adidas, která se vývoji těchto hodinek věnuje velmi dlouho. Dalo by se říct, že jsou tyto sportovní hodinky již standardem jak v nižší, tak vyšší kategorii.

Nutno hned zkraje objasnit, že tento typ pánských hodinek si neklade jiného cíle, než je měřit čas. Není to tedy žádný sporttester, neexistuje k němu žádný hrudní pás ani GPS vylepšovák. Pokud však nějaký sporttester máte, nezapomeňte, že jsou vždy (i když se jedná o základní jednoduché hodinky) pro každého běžce takřka povinnou výbavou. Z jakého důvodu? Již jsme napsali článek, co dělat, pokud vás posedla touha změřit úplně vše, i když k tomu není moc dobrých důvodů, a vrátit se zpět pouze k jednoduchým hodinkám, se kterými běžíte po předem změřené a „odběhané trase“.

Jako aktivnímu sportovci se mi samozřejmě dostalo pod ruku již mnoho sportovních hodinek, z nezanedbatelné části právě od firmy Adidas. Co mě zrovna na ADP3054 mohlo překvapit?

Jistě si vzpomínáte na starší stopkovací hodinky od Adidasu s relativně malým displejem. S těmito hodinkami se malého displeje bát rozhodně nemusíte – je kulatý a všechny informace na nich ještě s velkou rezervou vyčtete. Na tomto typu se mi také líbí, že je vyústěním sportovní řady Performance i v hodinářské oblasti. Na jejich řemínku si můžeme všimnout nápisu technologie ClimaCool po vzoru technologie využité na běžeckých botách i oblečení. Ke každým botám nebo oblečení z této řady se dokonale hodí a odráží trend v roce 2013/2014 zaměřený na výkon. Řemínek je vůbec z velmi příjemného materiálu, je jasné, že je určen také pro plavce (respektive pro triatlonisty do vody). Na kůži sedí příjemně, není měkký, ale ani tvrdý, jedná se v podstatě o speciální typ gumy. Můžeme je vzít do vody bez obav, ze zadní strany vyčteme hodnotu 10 ATM, což by mělo odpovídat hloubce 100 metrů. Kdo z nás se tam však podívá…

Nevýhody. Přece jen bych předpokládal, že hodinky budou mít podsvícení, což by pro každého bylo jistě přínosem, nehledě na to, zda běžíme za tmy nebo ne. I v podvečer může být tma / nebo za deště a bylo by dobré na hodnoty vidět lépe i za pomoci osvícení. Jednoznačně největší negativum.

Hodinky však vypadají elegantně a dají se nosit i na normální nošení pro sportovně založeného člověka. Rozhodně se také nemusíte obávat, že by vyžadovaly nějaké „peřinkové“ zacházení – jsou dostatečně robustní a jsou připraveny na to, aby s vámi absolvovaly těžké tréninky za těžkých podmínek. Překvapí i minimalizace, ale zachování potřebných funkcí.

Funkce a ovládání hodinek

Nastavení času je intuitivní, vybrat si můžete z různých režimů. Hodinky mají 5 modů:

1) Čas. Klasický včetně datumu. Hezkou zvláštností je vteřinový ukazatel, který je udělán malými čárkami po obvodu displeje.

2) Log. Uložené hodnoty z tréninku.

3) Budík. Jsou k dispozici 2. Jedná se pouze o cca 20 vteřinové pípání.

4) Odpočet času. Je možno nastavit až 3 cykly.

5) Stopky. Pátý mód je samozřejmě nejdůležitější. Vyvoláme jej podržením tlačítka Chrono. Zapneme stopky prostředním tlačítkem, běží čas jednoho kola, které můžeme stopnout nebo začít nové kolo. K dispozici je až 50 „lapů“, takže by měly stačit do každého typu tréninku. I pokud bychom chtěli trénovat jako Haile Gebrselassie a zaběhat si jeho oblíbený trénink 40 x 1000 metrů :-). Po doběhnutí stačí stisknout „Save“ a uloží se záznam do logu, kde jde následně procházet (nejlepší lap, čas všech lapů v nastavení, celkový čas běhu, …).

Rozměry hodinek: 47 mm průměr, 13 mm tloušťka, 19 mm šířka řemínku.

Hodinky jsou dodávány v originální krabičce s návodem k obsluze a záručním listem. Barva je černá.

Specifikace:

  • Digitální ciferník
  • Plastové pouzdro
  • Polyuretanový řemínek
  • minerální sklo
  • QUARTZ baterie
  • Hmotnost 57 g

FotografieSponzorováno – placená spolupráce

Přemýšlíte o nákupu běžeckého pásu?

Podzim tu bude co nevidět. Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu z pohodlí vašeho domova.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054 – Jeden komentář

  1. Matys napsal:

    No tak já si pod pojmem sportovní hodinky, už představuji něco trochu jiného. Asi něco jako toto vzdy.cz/magazin-vzdy/outdoor-a-sport/tomtom-multi-sport-cardio-ryze-sportovni-chytre-hodinky Správné sportovní hodinky by měly mít alespoň GPS a senzor srdečního tepu, jinak to jsou podle mě další obyčejné hodinky.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...