Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054

Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054

Pokud uvažujete o koupi sportovních hodinek, možná primárně přemýšlíte o značce Adidas, která se vývoji těchto hodinek věnuje velmi dlouho. Dalo by se říct, že jsou tyto sportovní hodinky již standardem jak v nižší, tak vyšší kategorii.

Nutno hned zkraje objasnit, že tento typ pánských hodinek si neklade jiného cíle, než je měřit čas. Není to tedy žádný sporttester, neexistuje k němu žádný hrudní pás ani GPS vylepšovák. Pokud však nějaký sporttester máte, nezapomeňte, že jsou vždy (i když se jedná o základní jednoduché hodinky) pro každého běžce takřka povinnou výbavou. Z jakého důvodu? Již jsme napsali článek, co dělat, pokud vás posedla touha změřit úplně vše, i když k tomu není moc dobrých důvodů, a vrátit se zpět pouze k jednoduchým hodinkám, se kterými běžíte po předem změřené a „odběhané trase“.

Jako aktivnímu sportovci se mi samozřejmě dostalo pod ruku již mnoho sportovních hodinek, z nezanedbatelné části právě od firmy Adidas. Co mě zrovna na ADP3054 mohlo překvapit?

Jistě si vzpomínáte na starší stopkovací hodinky od Adidasu s relativně malým displejem. S těmito hodinkami se malého displeje bát rozhodně nemusíte – je kulatý a všechny informace na nich ještě s velkou rezervou vyčtete. Na tomto typu se mi také líbí, že je vyústěním sportovní řady Performance i v hodinářské oblasti. Na jejich řemínku si můžeme všimnout nápisu technologie ClimaCool po vzoru technologie využité na běžeckých botách i oblečení. Ke každým botám nebo oblečení z této řady se dokonale hodí a odráží trend v roce 2013/2014 zaměřený na výkon. Řemínek je vůbec z velmi příjemného materiálu, je jasné, že je určen také pro plavce (respektive pro triatlonisty do vody). Na kůži sedí příjemně, není měkký, ale ani tvrdý, jedná se v podstatě o speciální typ gumy. Můžeme je vzít do vody bez obav, ze zadní strany vyčteme hodnotu 10 ATM, což by mělo odpovídat hloubce 100 metrů. Kdo z nás se tam však podívá…

Nevýhody. Přece jen bych předpokládal, že hodinky budou mít podsvícení, což by pro každého bylo jistě přínosem, nehledě na to, zda běžíme za tmy nebo ne. I v podvečer může být tma / nebo za deště a bylo by dobré na hodnoty vidět lépe i za pomoci osvícení. Jednoznačně největší negativum.

Hodinky však vypadají elegantně a dají se nosit i na normální nošení pro sportovně založeného člověka. Rozhodně se také nemusíte obávat, že by vyžadovaly nějaké „peřinkové“ zacházení – jsou dostatečně robustní a jsou připraveny na to, aby s vámi absolvovaly těžké tréninky za těžkých podmínek. Překvapí i minimalizace, ale zachování potřebných funkcí.

Funkce a ovládání hodinek

Nastavení času je intuitivní, vybrat si můžete z různých režimů. Hodinky mají 5 modů:

1) Čas. Klasický včetně datumu. Hezkou zvláštností je vteřinový ukazatel, který je udělán malými čárkami po obvodu displeje.

2) Log. Uložené hodnoty z tréninku.

3) Budík. Jsou k dispozici 2. Jedná se pouze o cca 20 vteřinové pípání.

4) Odpočet času. Je možno nastavit až 3 cykly.

5) Stopky. Pátý mód je samozřejmě nejdůležitější. Vyvoláme jej podržením tlačítka Chrono. Zapneme stopky prostředním tlačítkem, běží čas jednoho kola, které můžeme stopnout nebo začít nové kolo. K dispozici je až 50 „lapů“, takže by měly stačit do každého typu tréninku. I pokud bychom chtěli trénovat jako Haile Gebrselassie a zaběhat si jeho oblíbený trénink 40 x 1000 metrů :-). Po doběhnutí stačí stisknout „Save“ a uloží se záznam do logu, kde jde následně procházet (nejlepší lap, čas všech lapů v nastavení, celkový čas běhu, …).

Rozměry hodinek: 47 mm průměr, 13 mm tloušťka, 19 mm šířka řemínku.

Hodinky jsou dodávány v originální krabičce s návodem k obsluze a záručním listem. Barva je černá.

Specifikace:

  • Digitální ciferník
  • Plastové pouzdro
  • Polyuretanový řemínek
  • minerální sklo
  • QUARTZ baterie
  • Hmotnost 57 g

FotografieSponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

Recenze: Sportovní hodinky Adidas ADP3054 – Jeden komentář

  1. Matys napsal:

    No tak já si pod pojmem sportovní hodinky, už představuji něco trochu jiného. Asi něco jako toto vzdy.cz/magazin-vzdy/outdoor-a-sport/tomtom-multi-sport-cardio-ryze-sportovni-chytre-hodinky Správné sportovní hodinky by měly mít alespoň GPS a senzor srdečního tepu, jinak to jsou podle mě další obyčejné hodinky.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »