Mo Farah – 10000m na MS v atletice 2013 v Moskvě

Připomeňme si jeden z vrcholů letošního Mistrovství světa v atletice v Moskvě, kterým finálový běh na 10 000 m rozhodně byl. V tomto závodu Mo Farah potvrdil svou dominanci na této trati, zároveň získal i zlatou medaili na 5000 m a na obou distancích předvedl všem fanouškům atletiky perfektní výkon.

Pozornost se k tomuto závodu však vázala i z důvodu, že na minulém mistrovství v roce 2011 skončil Mo Farah na druhém místě za Etiopanem Ibrahimem Jeilanem, zároveň však minulý rok v Londýně získal medaili také na obou tratích – proto byl na něj vyvíjen poměrně značný tlak, zda formu tentokrát vyladí na tento hlavní závod sezóny. V závěrečných metrech si oba běžci své umístění „prohodili“ – na Jeilana totiž letos zbylo druhé místo a Mo Farah zvítězil.