Cílovou pásku olympijského stadionu v Londýně protnul první Čech

Cílovou pásku olympijského stadionu v Londýně protnul první Čech

Nový olympijský stadion v Londýně prošel v sobotu 31. března první zatěžkávací zkouškou. Konal se tu Běh Olympijským parkem, kterého se zúčastnilo 5.000 závodníků. Ti byli vylosováni v národní loterii a stali se tak prvními závodníky, kteří protnuli pomyslnou cílovou pásku připravenou pro letošní letní olympijské hry. Patřil mezi ně i Čech, bývalý reprezentant v kvadriatlonu, Lukáš Matys.

Závod odstartovala ve 14:00 londýnského času princezna Beatrice. Na start osmikilometrového závodu se kromě ní postavila celá řada celebrit a známých sportovců. Celkem se do loterie přihlásilo 43.000 lidí, “povolení ke startu” nakonec získalo 5.000 šťastlivců. Trať závodu vedla skrz olympijský park, kolem nově postavených sportovišť a posledních 300m závodníci běželi přímo na čerstvě dostaveném olympijském stadionu. V cílové rovince je podporovalo na 12.000 diváků, kteří dostali šanci být prvním publikem a náležitě si to užívali.

Lukáš Matys, který v tuto chvíli pracuje v Londýně jako manažer pro jeden z olympijských sportů, získal své místo na startu v loterii pro zaměstnance Olympijského organizačního výboru. “Měl jsem neuvěřitelné štěstí, vylosováno bylo pouze osm lidí, kteří se směli zúčastnit,” uvedl po závodě. “Zjistil jsem to teprve před měsícem, nebylo tedy moc času na přípravu. O výsledek ale v tomto závodě nešlo. Zážitkem k nezaplacení pro mě bylo především to, že jsem jako jeden z prvních protnul cílovou pásku olympijského stadionu.”

Autor textu: Klára Honzíková

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »