RUN-UP 2010 – Zlín

Zlín měl v pátek 18. června poprvé možnost vidět závod v běhu do schodů Run-Up. Na náměstí Práce, kde byl start závodu, se shromáždilo 137 účastníků v hlavní kategorii. Závodníci museli před výstupem do šestnácti pater sídla Krajského úřadu urazit 400 metrů běhu. Ideální podmínky občas narušily mírné přeháňky.

Závod začal už tradičně během nejnižší věkové kategorie (do 7 let), jehož nejmladším účastníkem byl šestiměsíční Tomáš, který závod absolvoval na rukou své maminky. Této věkové kategorii byl určen pouze dvousetmetrový úsek bez výstupu do schodů. Celkově se dětského běhu zúčastnilo více než 90 dětí. Kromě nejmladších běžců to byla ještě kategorie „kids“ (8-11 let), pro kterou byl cíl umístěn ve třetím patře a kategorie „teens“ (12-15 let), jejíž účastníci museli zdolat kromě rozběhu ještě 8 pater.

Za krátkou dobu historie běhů Run-Up v České republice (12 závodů od roku 2007) triumfoval v hlavním závodu poprvé běžec, jenž zvítězil i v juniorské kategorii. Celkovým vítězem se tak stal Lukáš Olejníček, který dokázal vystoupat do šestnácti pater regionálního sídla v čase 02:33. Na druhém místě se umístil Viktor Novotný, jenž už dokázal zvítězit v závodu Run-Up Olomouc 2009. Stupně vítězů doplnil na třetím místě David Nerud, vítěz Run-Up Brno 2008. V kategorii žen se prezentovala skvělým výkonem Adéla Esentierová, zvítězila v čase 03:30. Byl to její již druhý letošní triumf v závodech Run-Up, protože dokázala zvítězit i v předchozím závodu v Ostravě 3. června. Druhé místo obsadila Petra Pastorová, jejíž výsledný čas dosáhl hodnoty 03:34 před Ivanou Linkovou která doběhla do cíle v čase 03:41. Všichni finalisté se zároveň kvalifikovali do pražského finále. To se bude konat 26. září.

Diváci, kteří dorazili na místo závodu, mohli stejně jako při ostatních ročnících Run-Up využít mnoha atrakcí, jako například tanečních podložek sloužících k aerobnímu cvičení, jež rozvíjí koordinaci, postřeh a smysl pro rytmus a zároveň zlepšuje kondici nebo Rollers Skike, druh bruslí určený na cesty i do terénu pro nový sport zvaný „skiking“. Děti pro změnu mohly trávit čas na trampolíně firmy Special Sport nebo v nafukovacím hradu firmy Chevrolet. Zájmu diváků se těšili také Klub Taekwondo Zlín, taneční wellness studio Horny Dancing, Orientální tance Jana Zlín nebo módní přehlídka organizovaná modelingovou agenturou STYL Olomouc.

Závod skončil tradičním udílením cen vítězům a losováním účastníků, kteří postoupí do hlavního slosování o nový vůz Chevrolet Spark 26. září v Praze.

Fotogaleri ze závodu

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

13. 7. 2010 / Reportáž / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...