Světový pohár v triatlonu se vrací do České republiky

Závod Světového poháru v triatlonu, jedna z největších mezinárodních triatlonových událostí, zamíří na začátku září tohoto roku i do České republiky. Organizátoři očekávají návštěvu až 15 000 diváků, kteří se mohou těšit na atraktivní závod v lázeňském prostředí Karlových Varů za účasti největších hvězd. Pro organizátory i město představuje závod mimořádnou událost, ale i velkou výzvu.

Světový pohár v triatlonu se v České republice konal pouze dvakrát, a to v letech 1998 a 1999. Po dlouhé 18leté odmlce se znovu uskuteční na českém území 3. září v Karlových Varech. V závodě tzv. olympijského triatlonu musí účastníci absolvovat 1,5 kilometru plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu. Celková výše prize money činí 60 000 dolarů.

„Závod Světového poháru je největším úspěchem naší pořadatelské činnosti a je to odměna za dlouholeté snažení. CITY TRIATHLON Karlovy Vary pořádáme již od roku 2006 a postupně jsme zvyšovali prestiž závodu, až jsme dosáhli na tuto metu,“ řekl na tiskové konferenci České triatlonové asociace Vladimír Malý, ředitel závodu.

Realizace závodu na této úrovni vyžaduje dodržení přísných pravidel. Pořadatel musí zajistit pojištění závodu ve výši 5 milionů dolarů, tzn. 125 milionů korun, postarat se o zázemí všech závodníků, zařídit dopingové kontroly nebo také zaručit kvalitu vody. Pokud nebude vyhovovat tvrdým požadavkům, jsou organizátoři ve spolupráci se správou areálu a Povodím Ohře připraveni koupaliště Rolava, kde se plavecká část uskuteční, vypustit a znovu napustit čistou vodou z horské říčky Rolavy. Dále musí pokrýt kobercem plochu až 3 000 m2 v prostoru výlezu z vody a cyklistického depa. „Na dodržování pravidel dohlíží tým komisařů. Musíme pohlídat i takové detaily, jako je sklon výlezu z vody nebo odstín koberce, aby odpovídaly mezinárodním regulím,“ dodal Vladimír Malý.

Závod nabídne divákům poutavou podívanou a maximální pohodlí. Přímo v centru dění bude připravena tribuna, velkoplošné obrazovky i bohatý doprovodný program, jako noční běh nebo amatérský závod na zkrácených tratích. Samotná trať se bude rozprostírat v převážně lázeňské části města, kde mohou diváci na jednom místě sledovat všechny důležité momenty.

Start v karlovarském závodu předběžně přislíbil jeho loňský vítěz a stříbrný medailista z OH v Riu Jonathan Brownlee, nicméně startovní listina bude známá až měsíc před začátkem závodu. Účast ihned po oznámení závodu ale potvrdili čeští reprezentanti. „Jsem moc ráda, že Světový pohár budou hostit i Karlovy Vary,“ radovala se Vendula Frintová, dlouhodobě nejlepší česká triatlonistka a aktuálně sedmá žena pořadí Mistrovství světa. „Vary jsou pro mě zásadní, určitě si pohár nenechám ujít,“ přidal se Jan Čelůstka, nejlepší český závodník mezi muži.

 

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

23. 5. 2017 / Reportáž / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běhání v bahnitém terénu a výběr bot
23. 03. 2021 / Nejnovější reakce: Petr

Ahoj, já ěhám smíšené cesty v okolí Olomouce a používám goretexové LaS...

Běh a začátky
10. 03. 2021 / Nejnovější reakce: fv-admin

A co takhle ze začátku jen zařadit rychlejší procházky (buď sama nebo ...

Běhání v bahnitém terénu a výběr bot
10. 03. 2021 / Nejnovější reakce: fv-admin

Běh v blátě může být opravdu nepříjemný, docela vás chápu. Nenechte se...

Nejnovější témata

Běhání v bahnitém terénu a výběr bot
10. 3. 2021 / Založil: LaPeregrina

Potřebovala bych poradit s běháním v bahnitém terénu a...

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...