Světový pohár v triatlonu se vrací do České republiky

Závod Světového poháru v triatlonu, jedna z největších mezinárodních triatlonových událostí, zamíří na začátku září tohoto roku i do České republiky. Organizátoři očekávají návštěvu až 15 000 diváků, kteří se mohou těšit na atraktivní závod v lázeňském prostředí Karlových Varů za účasti největších hvězd. Pro organizátory i město představuje závod mimořádnou událost, ale i velkou výzvu.

Světový pohár v triatlonu se v České republice konal pouze dvakrát, a to v letech 1998 a 1999. Po dlouhé 18leté odmlce se znovu uskuteční na českém území 3. září v Karlových Varech. V závodě tzv. olympijského triatlonu musí účastníci absolvovat 1,5 kilometru plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu. Celková výše prize money činí 60 000 dolarů.

„Závod Světového poháru je největším úspěchem naší pořadatelské činnosti a je to odměna za dlouholeté snažení. CITY TRIATHLON Karlovy Vary pořádáme již od roku 2006 a postupně jsme zvyšovali prestiž závodu, až jsme dosáhli na tuto metu,“ řekl na tiskové konferenci České triatlonové asociace Vladimír Malý, ředitel závodu.

Realizace závodu na této úrovni vyžaduje dodržení přísných pravidel. Pořadatel musí zajistit pojištění závodu ve výši 5 milionů dolarů, tzn. 125 milionů korun, postarat se o zázemí všech závodníků, zařídit dopingové kontroly nebo také zaručit kvalitu vody. Pokud nebude vyhovovat tvrdým požadavkům, jsou organizátoři ve spolupráci se správou areálu a Povodím Ohře připraveni koupaliště Rolava, kde se plavecká část uskuteční, vypustit a znovu napustit čistou vodou z horské říčky Rolavy. Dále musí pokrýt kobercem plochu až 3 000 m2 v prostoru výlezu z vody a cyklistického depa. „Na dodržování pravidel dohlíží tým komisařů. Musíme pohlídat i takové detaily, jako je sklon výlezu z vody nebo odstín koberce, aby odpovídaly mezinárodním regulím,“ dodal Vladimír Malý.

Závod nabídne divákům poutavou podívanou a maximální pohodlí. Přímo v centru dění bude připravena tribuna, velkoplošné obrazovky i bohatý doprovodný program, jako noční běh nebo amatérský závod na zkrácených tratích. Samotná trať se bude rozprostírat v převážně lázeňské části města, kde mohou diváci na jednom místě sledovat všechny důležité momenty.

Start v karlovarském závodu předběžně přislíbil jeho loňský vítěz a stříbrný medailista z OH v Riu Jonathan Brownlee, nicméně startovní listina bude známá až měsíc před začátkem závodu. Účast ihned po oznámení závodu ale potvrdili čeští reprezentanti. „Jsem moc ráda, že Světový pohár budou hostit i Karlovy Vary,“ radovala se Vendula Frintová, dlouhodobě nejlepší česká triatlonistka a aktuálně sedmá žena pořadí Mistrovství světa. „Vary jsou pro mě zásadní, určitě si pohár nenechám ujít,“ přidal se Jan Čelůstka, nejlepší český závodník mezi muži.

 

Běhejte na běžeckém pásu kdykoliv z pohodlí domova.

Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

23. 5. 2017 / Reportáž / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...