Štafeta pouze pro ženy NoMen Run – 23. 4. 2016


dubna
2016

23

Ojedinělý závod svého druhu, tzn. 88 kilometrů dlouhou štafetu pouze pro ženy, poběžíme podruhé 23. dubna 2016. Unikátní je NoMen Run v tom, že na startu opravdu neuvidíte jediného chlapa (zato v zázemí jich je spousty). Týmy, které se štafety zúčastní, mohou mít maximálně čtyři členky; na start prvního ročníku se přitom postavila i Tereza Gecová, která závod zaběhla sama.

Vytvořily jsme trasu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše, která vede lesními stezkami, po polích a loukách, přes potůčky, kolem skal a středověkých hradů. „Závodnice si štafetu předají například na nádvoří hradu Pernštejn nebo pod vodní nádrží Vír,“ říká Květa Látalová, hlavní organizátorka závodu NoMen Run.

Registrace na NoMen Run jsou již otevřené na webu www.nomenrun.cz a do konce roku platí zvýhodněné startovné. Netradiční běh Vysočinou prověří nejen fyzičku závodnic, ale hlavně jejich schopnost bojovat pro tým.

Trasa_NMR_2016Trasa závodu se oproti minulému ročníku ve spodních úsecích změnila: „Chceme holkám ukázat to nejkrásnější z Vysočiny. Až se při závodu rozhlédnou, pevně věříme, že jim pohled na krásné okolí dodá další síly,“ věří Látalová. Osm úseků, z nichž každý měří kolem 11 kilometrů, se klikatí panenskou přírodou Vysočiny s nádhernými výhledy do okolí. Motem závodu je Poběž a zažij, protože o zážitky zde půjde především. „Rády bychom prostě připravily závod, který pro holky neskončí v cíli,“ dodává Látalová.

Vítězky prvního ročníku, tým B4, uběhly 88 km Vysočinou za 7h:28min:57sec.

Fotografie z prvního ročníku NoMen Run

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

26. 10. 2015 / Závody / Autor: Běháme.cz

Štafeta pouze pro ženy NoMen Run – 23. 4. 2016 – Jeden komentář

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »