NoMen Run s tradičními vítězkami – zlatý opět tým RUN&MUM

NoMen Run s tradičními vítězkami – zlatý opět tým RUN&MUM

Štafetový závod pro ženy NoMen Run, jehož 88 kilometrů dlouhá trasa vede z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše, opět vyhrál tým RUN&MUM, a to v čase 7:06:51. Oproti loňsku běželo v téměř letním počasí 103 týmů. Na start se postavily i čtyři statečné, které se rozhodly zdolat trasu samy – z nich tři závod dokončily. NoMen Run je štafeta výhradně pro ženy, což z ní v České republice činí jediný závod svého druhu.

Stejně jako v předchozích ročnících v sobotu běžecké boty obuly hlavně čtyřčlenné týmy, jejichž členky se na osmi úsecích pravidelně střídaly. Vybíhaly z Vysočina Arény a jejich trasa se klikatila krásnou přírodou Vysočiny přes Studnici, Velké Janovice, kolem přehradní nádrže Vír, Štěpánov, přes hrad Pernštejn, Habří, Borovník a končila ve Velké Bíteši.

Do závodu se pustily i čtyři běžkyně, které se rozhodly zdolat trasu samy – a tři z nich NoMen Run dokončily. “Je to víc krásné setkání než závod. Běžela jsem podruhé a vždycky vnímám tu úžasnou energii a pozitivní přístup, který se kolem NoMen Run točí,” uvedla Tereza Gecová s úsměvem a 88 kilometry v nohách.

Nejrychleji nakonec trasu zdolal tým RUN&MUM včase 7:06:51, který závod vyhrává vlehce obměněné sestavě už od prvního ročníku. Druhý doběhl DrTi tým v čase 7:35:19 a bronz braly Rychlý holky z Nového Města na Moravě za čas 7:48:48. „Na výsledných časech se jednoznačně podepsalo horké počasí, ale NoMen Run se běhá pro zážitky, ne pro minuty. Před všemi závodnicemi klobouk dolů, pro nás jsou vítězky všechny,“ doplňuje hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová.

Jubilejní pátý ročník se bude zřejmě termínově posouvat, protože na něj připadají velikonoční svátky: „Promyslíme to, probereme v organizačním týmu, a termín ohlásíme do konce léta,“ dodává.

NoMen Run 2018 vítězky NoMen Run 2018 les NoMen Run 2018 cesta NoMen Run 2018 cesta NoMen Run 2018 předávka štafety NoMen Run 2018 přehrada NoMen Run 2018 společná foto závodnic

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

23. 4. 2018 / Reportáž / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »