Terénní triatlon v Hostivaři – 28. 6.


června
2015

28

Terénní triatlon v Hostivaři – 28. 6.

28. 6. se uskuteční první triatlonový závod ze seriálu H-Triatlon TOUR 2015, který byl odstartován v dubnu běžeckým krosem v přírodní rezervaci Skalka. Účastníci mají jedinečnou možnost strávit první prázdninový víkend v příjemném prostředí hostivařského areálu, kde se Terénní triatlon koná již potřetí. Pro závodníky je připraven bohatý sportovní i doprovodný program. Letošní ročník bude moderovat Stanislav Bartůšek, skvělý komentátor České televize.

Harmonogram závodu:

  • 8:30                    Otevření startovní kanceláře
  • 9:15                    Start závodu dětí do 3 let                                    běh 300 m
  • 9:20                    start závodu dětí 4 – 6 let                                   běh 300 m + kolo 300 m
  • 9:30                    start závodu dětí 7 – 11 let                                 běh 1 km + kolo 1 km
  • 9:45                    start závodu dětí 12 – 15 let                              běh 2 km + kolo 2 km
  • 10:00                  start SPORT                                                            plavání 800 m + kolo 24,5 km +běh 10,5 km
  • 10:15                  start KLASIK                                                           plavání 400 m + kolo 17,5 km + běh 7,5 km
  • 10:30                  start HOBBY                                                           plavání 400 m + kolo 10,5 km + běh 4,5 km
  • 13:30                  slavnostní vyhlášení výsledků
  • 13:30                  zakončení akce

Sdružení H-Triatlon navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky a také letos se Terénní triatlon, který proběhne 28. června, koná v rámci H-Triatlon TOUR. Ta zahrnuje celkem tři pražské závody a závěrečný Houmrův triatlon v Jiříkově. Novinkou letošní H-Triatlon TOUR 2015 je možnost sbírat body za umístění v jednotlivých závodech a na webových stránkách sledovat průběžné pořadí závodníků. Soutěžící s nejvyšším počtem bodů po zakončení H-Triatlon TOUR 2015 získá hlavní cenu, kterou je FullHD LED TV od firmy LG s úhlopříčkou 123 cm. Patronem H-Triatlon TOUR je Tomáš Mika, mistr České republiky v dlouhém triatlonu.

Účastníci Terénního triatlonu si mohou vybírat z několika kategorií délky a obtížnosti trati. Závod je určen jak pro dospělé, tak pro děti, které mají při včasné registraci startovné zdarma. Letošního Terénního triatlonu se zúčastní závodníci z více než pěti zemí. Na startu se objeví také Ondřej Teplý, skvělý triatlonista a mnoho dalších sportovců i začátečníků.

„Velmi nás těší zájem o sportovní aktivity pořádané naším sdružením, který stále narůstá,“ říká Vladimír Dykast, ředitel H-Triatlonu, a dodává: „Konec školního roku je skvělou příležitostí pro zapojení celé rodiny. I proto věříme, že se akce vydaří.“

Startovné pro jednotlivce činí 300 – 500 Kč, v závislosti na rychlosti registrace. Závodníci mají k dispozici: energetický balíček, čipové měření času včetně zapůjčeného čipu, občerstvovací stanici na běžecké části závodu, drobné občerstvení v cíli závodu, elektronický certifikát s výsledkem, finisherskou medaili a další služby.

Letošní výtěžek ze startovného a prodeje triček „Tělo musíme překvapit“ pomůže konkrétnímu hendikepovanému sportovci – plavci Tomáši Hlavinkovi, který je na vozíku od svých osmi let. Letos se chystá i na Mistrovství světa do Glasgow, kde bude usilovat o splnění limitů na Paralympiádu v Rio de Janeiru. Na posledním Mistrovství světa v Montrealu v roce 2013 se Tomáš umístil na pátém místě. Nákupem trička lidé podpoří Tomáše Hlavinku v jeho cestě na Mistrovství světa pro tělesně postižené.

Více informací na Facebooku: www.facebook.com/houmruvtriatlon. On-line registrace probíhá na www.htriatlon.cz.

Datum: 28. června 2015

Místo konání: start na mole vodní nádrže Hostivař, zázemí a cíl v prostoru tenisového sportovního areálu (Turinská, Praha 15).

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

6. 6. 2015 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »