Bootcamp – nejefektivnější kondiční program

Bootcamp - nejefektivnější kondiční program

Bootcamp byl původně výcvikový tábor armády Spojených států, prostřednictvím kterého byli přijímáni vojáci k námořnictvu. Brzy se však tento tréninkový program stal velmi oblíbený u široké veřejnosti, která objevila potenciál skrývající se ve výcviku a řízeném tréninku. A tak vznikl civilní koncept bootcampu, který se inspiroval armádním pojetím především v tréninku v týmu ve venkovním prostředí, ranním vstáváním, drillu a profesionálním vedení.

Bootcamp je tedy v překladu intenzivní tréninkový program pro širokou veřejnost i sportovce. Tréninky probíhají přímo v terénu, na čerstvém vzduchu a za každého počasí. V zimních měsících se některé tréninkové lokality přesouvají do vnitřních prostor, kde tréninky pokračují. Bootcamp je charakterizován všestrannou pohybovou aktivitou, která rozvíjí všechny pohybové schopnosti (obratnost, rychlost, sílu, vytrvalost i svalovou flexibilitu). Na trénincích se často setkáte s obratnostními cvičeními, běhy různých vzdáleností, posilovacími cvičeními s vlastní vahou (dřepy, kliky, lehsedy, výpady, tréninky v písku, v kopci, schody) a posilování s pomůckami (bulgarianbag, železné tyče, pneumatiky, medicinbaly, expandery aj). Při použití těchto pomůcek si opravdu připadáte jako ve skutečném vojenském výcviku, kde soupeříte především s vlastní vůlí a odhodláním. Každý trénink je veden profesionálním trenérem, který sestavuje tréninky tak, aby účastníci dosáhli co možná nejlepších výsledků.  Bootcamp vedle nesporných přínosů pro fyzickou kondici a psychickou pohodu přináší také zábavu a radost z pohybu. Pot, dřina a profesionální trenéři umožňují účastníkům campu sáhnout si na dno svých sil a odrazit se od něj.

Bootcamp účastníky často pohltí a stane se součástí jejich života. Pro mnohé je motivací především tým lidí, se kterými se potkávají na ranních trénincích, pro jiné je to především profesionální trénink.  Motivace účastníků bootcampu je různá, avšak jedno je jisté – výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Fotografie z bootcampů:

Autor textu a fotografií: bootcamps.cz

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »