WINTER RUN 2019 HRADEC KRÁLOVÉ – 12. 1. 2019


ledna
2019

12

WINTER RUN 2019 HRADEC KRÁLOVÉ – 12. 1. 2019

Seriál zimních závodů innogy WINTER RUN 2019 opět přináší unikátní medaili. Běžci si letos mohou doběhnout pro yettiho. A ne jen jednoho.

I letos pořadatelé nachystali závody na čtyři a osm kilometrů celkem v šesti městech. Začínat se bude 12. ledna v Hradci Králové, o týden později se poběží v Brně a poslední lednovou sobotu se stihne ještě závod v Ostravě. V únoru se pak poběží v Českých Budějovicích a po jednom volném víkendu budou následovat dva finálové závody v Olomouci a v Praze. Kdo běhal seriál innogy WINTER RUN i loni, může si kalendář v podstatě jen zkopírovat, je stejný.

Jedinou změnou, která se loni na posledních závodech osvědčila, je oddělení startovního pole na čtyři a osm kilometrů. Krátká trať bude startovat půl hodiny před polednem, ta delší o hodinu později. Běžci si tak mohou klidně zaběhnout oba závody, dvanáct kilometrů v závodním tempu v jeden den může být zajímavá výzva. „Na medailích na 4 i 8 km bude yetti, a pokud někdo poběží oba závody, tak si sněžní muži na medailích tlesknou,“ poodhalil zajímavý detail Tomáš Pavel z organizačního týmu. Stejné medaile budou i pro děti, které budou závodit na vzdálenostech čtyři sta a osm set metrů.

Kromě toho se i letos mohou závodníci těšit na startovní číslo, které jim po závodě zůstane, on-line diplom, nabitý startovní balíček, přijatelné startovné a bohaté občerstvení zejména v cíli. Kdo si potrpí na design, může si při registraci na závod objednat i pamětní dárek.

A zájem je značný. „Už nyní jsme na osmdesáti procentech loňské účasti. Praha bude určitě vyprodaná, možná už brzy,“ řekl na začátku letošního roku Tomáš Pavel. Loni si chválil rostoucí účast na svých závodech a zdá se tak, že i letos bude mít mnoho důvodů k radosti.

Pořadatelé se akorát  letos nedohodli na pokračování spolupráce s Českým atletickým svazem, tak si udělali svůj vlastní pohár. Nově vzniklý českomoravský běžecký pohár bude tentokrát vypsán pro tratě na osm i čtyři kilometry. Tak obujte maratonky, yetti už se blíží.

WINTER RUN 2019:

  • 12.1.2019            HRADEC KRÁLOVÉ
  • 19.1.2019            BRNO
  • 26.1.2019            OSTRAVA
  • 2.2.2019              ČESKÉ BUDĚJOVICE
  • 16.2.2019            OLOMOUC
  • 23.2.2019            PRAHA

Autor: WINTER RUN / www.winter-run.cz

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

4. 1. 2019 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »