Do Česka přichází švýcarský fenomén Gigathlon – 2. až 4. 9. 2016


září
2016

02

Do Česka přichází švýcarský fenomén Gigathlon – 2. až 4. 9. 2016

Tisíce běžců, cyklistů, plavců a inline bruslařů čeká nová výzva. Gigathlon vznikl již před 18 lety ve Švýcarsku, kde je dodnes kultovním závodem a účastní se ho každoročně kolem pěti tisícovek převážně amatérských závodníků. Česko získalo licenci a první zářijový víkend 2. – 4. 9. 2016 se uskuteční premiéra Gigathlonu i u nás na Lipně. Blíží se tak závod, který bude pro mnohé vrcholem závodní sezóny a který Česko ještě nezažilo.

Co je Gigatlon

„Jedná se o kombinaci pěti oblíbených sportovních disciplín, které se jedou v různém pořadí po dva soutěžní dny, a to jako závod pětičlenných týmů, dvojic i jednotlivců”, vysvětluje na úvod hlavní organizátor Gigathlonu Czech Republic Jan Plachý a s úsměvem dodává: „Připravujeme tuto akci pečlivě již přes dva roky a chceme všem představit nový koncept sportovního zážitku. Na Gigathlonu si přijde na své úplně každý, ať je to parta kamarádů, soutěživí hobbíci, firemní týmy nebo elitní sportovci, kteří chtějí přijmout výzvu a dají celý závod sami.“

Pro premiéru v Česku si organizátoři vybrali krásné prostředí jižních Čech, konkrétně v okolí Lipenské přehrady s centrem závodu v Lipně nad Vltavou. Tratě jsou připravovány tak, aby byly nejen sportovní výzvou, ale vedly zároveň i přes nejkrásnější místa regionu jako je Český Krumlov, Rožmberk nebo Vyšší Brod. Na všechny čeká mimo jiné i výjezd na nejvýše položený hrad v Čechách Vítkův Hrádek nebo výběh na oblíbenou Stezku korunami stromů. Tratě mají v součtu obou závodních dnů celkovou délku 259,5 km s převýšením 4.967 m.

Sobotní program zahájí 24 km inline bruslení kolem Lipenské přehrady, následuje 83 km v sedle silničního kola s průjezdem historickým centrem Českého Krumlova, poté 3 km plavání s občerstvovačkou na Králičím ostrově, 50 km na horském kole a závěrečných 22 km běhu s finišem na krásné Marině v Lipně nad Vltavou. V neděli na účastníky čeká znovu všech pět disciplín, ale již pouze v poloviční distanci oproti sobotě včetně průjezdu na silničním kole přes sousední Rakousko a se startem a cílem v srdci závodu Lipně nad Vltavou.

“Gigathlon není jen běžný závod, ale přináší do Česka úplně jiný formát”, doplňuje Jan Plachý a vysvětluje dále: “Nejedná se o klasickou jednodenní akci, kam lidé přijedou, vyzvednou si startovní číslo, absolvují závod a hned poté odjedou zpět domů. Ambicí Gigathlonu je všem nabídnout zajímavý all inclusive víkend v pěkném prostředí s rodinou nebo s partou kamarádů.”

Gigathleti jsou jedna velká sportovní komunita. Na Gigathlonu nikdo nespěchá a o všechno je postaráno, včetně půjčení plaveckých neoprenů nebo servisu kol a inline bruslí. V ceně startovného je ubytování, jídlo na celý víkend a mimo samotného závodu i mnoho dalších doprovodných akcí. Samozřejmostí je nejen dětský koutek a program, ale také after party, masáže, relax zóna a další. Mimo zážitků si účastníci domů odvezou i originální Gigathlon stany, které jsou také součástí startovního balíčku. Jednotlivci a dvojice obdrží po jednom stanu, pětičlenné týmy získají hned stany dva a během závodního víkendu si je mohou hned vyzkoušet a přespat v unikátním stanovém městečku. Pokud někdo upřednostní vlastní pohodlí, zvolí vlastní obytné auto nebo karavan, případně si v místě akce zajistí ubytování v pensionu nebo v apartmánu.

Gigathlon – to je více než sport. Organizátoři věnují část startovného na charitu a myslí i na zapojení handicapovaných sportovců, kteří mohou být součástí jednotlivých týmů. Kromě vyhlašování nejlepších v každé kategorii (jednotlivců, dvojic a pětičlenných týmů) dojde také k velké tombole a nejšťastnější si odveze voucher na víkendový pobyt ve Švýcarsku. Speciální kategorií budou firemní týmy, které můžou svou účast pojmout jako teambuilding a reprezentaci svého zaměstnavatele nebo i jako příležitost pozvat své obchodní partnery do neformálního prostředí a společně tak poměřit síly v tomto prestižním dvoudenním sportovním klání.

Gigathlon otevře poprvé své brány v Česku o prvním zářijovém víkendu 2. – 4. 9. 2016 v Lipně nad Vltavou. Kdo má rád sport, přírodu a nové zážitky, neměl by u této novinky ve světě sportovních akcí chybět.

Více naleznete na www.gigathlon.com.

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

2. 5. 2016 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »