Tradiční amatérský Houmrův triatlon – 4. srpen 2012


ledna
1970

01

Tradiční amatérský Houmrův triatlon s bohatým doprovodným programem se uskuteční již tento víkend 4. sprna 2012!

Sdružení H-Triatlon pořádá již tuto sobotu 4. srpna devatenáctý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku „Houmrův triatlon“. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je i letos připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Náhodou, Kycelo, nebo Bára Zemanová.

Triatlon, který se každoročně těší velké oblibě i letos přiláká velké množství závodníků. „K dnešnímu dni se do závodu přihlásilo 196 jednotlivců a 19 štafetových týmů a my doufáme, že tento rok padne rekord a v sobotu budeme moci na startu přivítat 300 závodníků,“  říká ředitel závodu Vladislav Dykast. Závod je rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minizávodu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Novinkou letošního ročníku jsou kategorie pro 3 – členné týmy, v které každý závodník absolvuje celý závod a na konci bude proveden součet časů všech 3 triatlonistů,“ doplňuje Vladislav Dykast.

Po ukončení sportovních aktivit čekájí na vítěze bohaté ceny a na účastníky závodu slosování jejich startovních čísel v tombole. Organizátři však připravili doprovodný program i pro přihlížející diváky, v rámci něhož si například mohou nechat změřit tělesné hodnoty nebo se zúčastnit bohatého hudebního festivalu. „Zveme nejen sportovce, ale také hudební příznivce, kteří například ještě neslyšeli výjimečnou rumburskou dětskou folkovou kapelu Náhodou,“ dodává Vladislav Dykast. Pro děti jsou pak připraveny soutěže a atrakce v podobě skákacího hradu nebo trampolínek.

Součástí startovného je i občerstvení, zázemí a propagační předměty. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci závodního areálu zdarma.

Více informací na www.htriatlon.cz

Akce je profesionálně zabezpečena zástupci Zdravotní záchranné služby.

Harmonogram závodu:

7:30 – 9:30 prezentace závodníků

10:00 start kategorie SPORT – ženy/muži (plavání 700m, kolo 50km, běh 8km)

10:15 start kategorie KLASIK – ženy/muž/štafety (plavání 350m, kolo 25km, běh 4km)

10:30 start kategorie HOBBY – ženy/muži (plavání 350m, kolo 25km, běh 2km)

10:45 start dětské kategorie (běh 100 – 1000m)

13:00 vyhlášení výsledků

Partneři závodu:

Město Rumburk, Město Jiříkov, Ústecký kraj, DAP a.s., Hitrádio, Zdravotní záchranná služba hl. m. Prahy, Michovský Group a.s., Temper Communication a.s.

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

21. 7. 2012 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »