VALACHY DUATLON – 9. 5. 2015


května
2015

09

VALACHY DUATLON – 9. 5. 2015

Seriál VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích bude již brzy pokračovat další akcí – VALACHY DUATLONEM. Uskuteční se v sobotu 9. května u hotelu Galik a svou účastí ho podpoří i známý veslař Ondřej Synek, dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile a skifařský mistr světa.

„Ondřej Synek před pár dny při příležitosti zahájení sezóny prohlásil, že se chce v tomto roce účastnit více závodů mimo svou veslařskou disciplínu. Těší nás, že jednou z těchto vybraných akcí bude i náš duatlon. Závodníci budou moci s Ondřejem Synkem nejen poměřit síly, ale připravena pro ně bude i beseda a autogramiáda. Ondřej bude také patronem dětských závodů, které se již staly pevnou součástí našeho seriálu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Přestože je doménou Ondřeje Synka jiná sportovní disciplína než kolo a běh, dá se očekávat, že bude atakovat přední pozice výsledkové listiny, podobně jako v roce 2013, když se v rámci VALACHY TOUR zapojil do triatlonu VALACHY MAN. Přestože šlo o jeho první setkání s triatlonem, v nabité konkurenci obsadil páté místo. „Na Valašsko vzpomínám velice rád. Zdejší krajina je naprosto úžasná, lidé milí a pohodoví, závod měl skvělou přátelskou atmosféru, navíc se mi i povedl. Duatlon by pro mě měl být lehčí,“ brousí si zuby na dobrý výsledek Ondřej Synek.

Start i cíl závodu je situován k hotelu Galik v Resortu Valachy, který je hlavním pořadatelem. Trasa obnášející kombinaci 3 km běh, 15 km horské kolo a 1,5 km běh zavede závodníky do okolního členitého terénu CHKO Beskydy. Sportovce čeká vedle kvalitně značené trati také zážitek z probouzející se jarní přírody a na některých místech hezké výhledy do valašské krajiny.

Závod dospělých odstartuje ve 12 hodin. Před nimi si od 10 hodin zasoutěží děti – ty menší do 8 let v běhu na 80 až 200 metrů, starší školáci v klasickém duatlonu na kratší vzdálenosti. Závod dětí je zařazen do Krajského poháru mládeže v triatlonu 2015 Zlínského kraje.

Vítězové si mezi sebe rozdělí věcné ceny a finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun. Registrace za zvýhodněné startovné probíhá na www.valachytour.cz. Děti mají při registraci předem startovné za symbolickou korunu. Již nyní je registrováno přes 150 závodníků včetně dětí. VALACHY DUATLON tak má ambice stát se největším veřejným duatlonovým závodem v České republice. „Věříme, že se to podaří. Každý den přibývají další přihlášení,“ dodal Vladimír Sušil. Největší duatlony v zemi dosud měly kolem 200 závodníků.

V rámci doprovodného programu bude připraveno mj. testovací centrum Specialized, díky němuž si závodníci na trati mohou otestovat nové modely kol této značky.

Jednotlivé závody seriálu jsou propojeny bodovým hodnocením. Atraktivní ceny tak mohou sportovci získat jak průběžně v jednotlivých akcích, tak i po součtu všech bodů po ukončení celého seriálu. Po duatlonu bude seriál pokračovat červencovým BIKE VALACHY, v srpnu mini triatlonem VALACHY MAN a ukončí jej na podzim závod BĚHEJ VALACHY.

Foto a text: archiv VALACHY TOUR

Přemýšlíte o nákupu běžeckého pásu?

Podzim tu bude co nevidět. Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu z pohodlí vašeho domova.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

4. 5. 2015 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...