Wings For Life World Run – 3. 5. 2015


května
2015

03

Wings For Life World Run – v jeden den, ve stejný čas, ve 35 různých městech po celém světě vyběhnou desetitisíce lidí se stejným úmyslem. Běžet za ty, kteří nemůžou.

Už 3. května 2015 bude Bratislava podruhé hostit tento světový závod. Charitativní běh Wings For Life World Run vznikl na podporu neziskové organizace Wings For Life, která se zabývá výzkumem poranění míchy. Veškeré finance z registračních poplatků poputují přímo na tento výzkum, přičemž v roce 2014 se vybralo přes 81 milionů korun.

„První ročník celosvětového běhu Wings For Life World Run byl neskutečnou světovou sportovní akcí. Doufáme, že letos se akce zúčastní ještě více sportovců a že se nám podaří vybrat ještě větší částku na výzkum poranění míchy,“ říká Anita Gerhardter, výkonná ředitelka nadace Wings For Life.

Hlavní myšlenkou závodu je seznámit veřejnost s možností a nadějí, kterou přináší právě organizace Wings For Life. Nezáleží na tom, jestli jsi profesionální sportovec, nebo amatér. Běžet může každý, kdo má chuť a zájem pomáhat. Jde o to spojit se a dát naději handicapovaným lidem. Přesně tu naději, že se i oni jednoho dne postaví a poběží s námi.

Jediný závod, ve kterém cíl stíhá tebe

Do cíle nedoběhneš, tvůj závod skončí, jakmile tě chytne stíhací auto „Catcher Car“. Stíhací auto vyjede 30 minut po startu závodu a pomalu zrychluje, dokud nedostihne všechny běžce, včetně tebe.

„Jednou za čas se objeví záblesky, kdy lidstvo dokáže vyslat sondu na Mars, létat na měsíc a zpět. Proto si myslím, že v budoucnu musí být možné spojit ty centimetry nebo dokonce milimetry porušené míchy,“ dodává Samuel Koch, který žije s tímto poraněním.

Spolu s tebou poběží spoustu českých i slovenských osobností. Na trati můžeš potkat například bikera Michaela Berana, maratonce Jana Kubíčka nebo kajakářku Janu Dukátovou.

Závod s nekonečnou tratí, kde nikdo neprohrává, je tady. Je jen na tobě, kam doběhneš.

Registrovat se můžeš online do 26. dubna, tak na nic nečekej a staň se součástí, vybíháme v 13:00 v Bratislavě.

Další informace o Wings For Life World Run můžeš zde.

Napsat komentář – zatím pouze jeden komentář

3. 4. 2015 / Závody / Autor: Běháme.cz

Wings For Life World Run – 3. 5. 2015 – Jeden komentář

  1. Martin Kupec napsal:

    V loňském roce jsme na téhle akci bylo součástí časoměřičského týmu a mohu ji doporučit. Tím, že se opravdu startuje ve všech vybraných zemích v jeden okamžik (v Bratislavě to bylo v pravé poledne), tím, že před prvním mužem a první ženou jede cyklista s GPS, prostřednictvím které vidíte výsledky nejlepších ve všech zemích v reálném čase, tím, že je ve vás napjaté očekávání a vzrušení, kdy vás „chytí“ „Catcher car“, tím vším to má zajímavou a neobvyklou atmosféru. Mimochodem, akci vymyslel, organizoval a financoval Red Bull, což je podle mě docela podstatná informace informace, kterou v článku postrádám.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »