Liberecký půlmaraton

Liberecký půlmaraton

Liberecká vodní nádrž Starý Harcov a její okolí je jako stvořená pro pěkné běhání a koupání. Již druhý rok se na její pláži sešli příznivci běhu. Kolem vodní nádrže na trase dlouhé 2,2 km se tam konal minulou neděli další ročník Libereckého půlmaratónu. Celkem devětkrát tedy běžci obkroužili jezero nádrže a přebíhali po kamenné přehradě. Mohli při tom obdivovat nejen krásu historické stavby, ale i tamní přírody, zejména pak vzdáleného Ještědského hřebenu s magickou siluetou věže.

Příznivé počasí pro běh dávalo příslib pro pěkné časy. Bylo však nutné brát v úvahu náročnost trati. První část tvoří písčitá, místy rozbahněná, nerovná cesta od pláže na konec jezera, zakončená krátkým, ale prudkým výběhem na silnici. Druhá část má příjemné mírné klesání po silnici a pak odbočuje na přehradní hráz. Přeběh po její kamenné dlažbě lemované žulovým chodníčkem je běžeckou lahůdkou. Z ní se trasa vrací krátkým seběhem zpět na písčitou cestu na pláž. Na ní byl po desátém proběhnutí cíl závodu, protože start byl na protější straně jezera. Trasa není stavěná na nějaké rekordy. Snad pro zpestření závodu připravili pořadatelé tipovací soutěž. Každý si mohl tipnout svůj vlastní čas. Vítězem byl ten s nejmenší odchylkou. Tak měl šanci každý, pokud uměl odhadnout své síly.
Při závodu to však nebylo zrovna jednoduché. Na náročné trati a místy poměrně úzké cestě, kdy rychlejší předbíhali pomalejší, bylo třeba zvláštní opatrnosti. Pořadatelé oznamovali kola do cíle a jejich zvonec, kdo vbíhá už do svého posledního. Tak se dočkali všichni, komu vydrželi síly do konce. Jen v přehradní nádrži se letos na závěr nikdo nevykoupal. Běžci vzali zavděk sprchám v šatnách, kde ale byla voda spíše ještě studenější.

Snaha a obětavost pořadatelů naplnila příjemný běžecký zážitek, který budiž pozvánkou na příští ročník.

Napsat komentář – 2 komentářů

30. 6. 2009 / Reportáž / Autor: Jan Dolejš

Liberecký půlmaraton – 2 komentářů

  1. Evička napsal:

    Kdy přesně se koná? Moc hezky napsané.. je to výzva do příštího roku :-))

  2. Michal napsal:

    A co ten okruh běhat obráceně. Na svých studiích mi to vyhovovalo a časy jsem měl o pár sekund lepší.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »