41. ročník tradičního Běhu Útěchovskými lesy


ledna
1970

01

  • Memoriál Poldy Umláška,
  • 6. listopadu 2010,
  • 10:00

Útěchovské lesy v Brně se první listopadovou sobotu promění v běžecké tratě. V dopoledních hodinách zde odstartuje již 41. ročník přespolního běhu, který pořádá lyžařský oddíl TJ Start Brno a je pojmenován po zesnulém Poldovi Umláškovi, zasloužilém a jednom ze zakládajících členů oddílu, který aktivně pomáhal každý rok útěchovský běh organizovat. Závod má neuvěřitelně stabilní tradici a běží se za každého počasí. „Běžecké kategorie a tratě jsou připraveny tak, aby se mohli zúčastnit lidé všech věkových kategorií, mohou se zúčastnit jak batolata, tak senioři“ prozradil organizátor akce pan Ing. Oldřich Dušek z lyžařského oddílu.

Start i cíl jsou za silnicí Útěchov – Adamov asi 200m od hřiště. Tratě vedou většinou lesem po cestách a pěšinách, místy kamenitých. Tratě budou vyznačeny barevnými značkami a šipkami. Plánek tratí bude vyvěšen u chaty a na startu závodu. Závodí se podle pravidel lyžování a startovné činí symbolických 20 Kč. Pro ty nejmladší je připravena trať v délce 200 m, pro zkušené sportovce sedmikilometrová trasa.

Oddíl běžeckého lyžování se sídlem na Lesné patří mezi nejstarší v republice a letos oslavil už 45. výročí svého vzniku. Během těchto let oddíl prošel zajímavým vývojem, vychoval řadu sportovců, účastnil se závodů všech úrovní a posbíral několik předních ocenění.

Oddíl běžeckého lyžování TJ Start Brno pořádá akci za podpory TJ Útěchov a sponzorského příspěvku známých brněnských firem, které fandí sportu.

Více informací o závodu najdete na internetových stránkách www.tjstart.cz

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

27. 10. 2010 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »