Štramberský Jasoň – 20. 5. 2017


května
2017

20

Štramberský Jasoň – 20. 5. 2017

Nejen během je člověk živ. Po úspěšné běžecké akci Starobělské Lurdy organizátoři vyšli vstříc i vyznavačům turistiky a připravili pro ně turistický a dálkový pochod. Pro ty, co bez běhání nemohou žít, tak i takový lehký ultra běh.

Akce nese název Štramberský Jasoň a je naplánována na sobotu 20. května.

„Chci, aby nás bylo 2000 účastníků a abychom byli největším turistickým pochodem na Moravě,“ prohlašuje hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski. Na Štramberského jasoně se mohou zájemci registrovat nejen jako jednotlivci, ale i celé rodiny. „Vyhecujte na svém pracovišti v rámci teambuildingu své kolegy a kolegyně, na několik hodin trvajícím pochodu ještě více stmelíte své vztahy,“ láká Bažanowski.

Proč Štramberský Jasoň?

Jedná se, nebo spíš se jednalo o jednoho z nejkrásnějších a zároveň největších denních motýlů, které mohli lidé u nás obdivovat. Pouze však do dvacátých let 20. století, kdy byl vyhuben. V osmdesátých letech byl nahrazen jasoněm červenookým ze slovenských Strážovských vrchů (lokalita Velký Manín). Dnes uvidíte jasoně v České republice pouze ve Štramberku a zahlédnout ho můžete na Kamenárce nejlépe za plného slunečního svitu v červenci a srpnu.

Trasy

Vybrat si můžete ze 6 tras, cíl je vždy na náměstí ve Štramberku.

 • 1. trasa z Ostravy dálkový pochod a ultra běh – 53 km
 • 2. trasa z Frýdku-Místku turistický pochod přes Palkovické hůrky – 38 km
 • 3. trasa z Kopřivnice přes Hukvaldy – 29 km
 • 4. trasa z Kopřivnice přes Šostýn a Červený kámen – 13 km
 • 5. trasa z Kopřivnice přes Bílou horu – 8 km
 • 6. trasa z Kopřivnice přes Paseky, vhodné pro kočárky – 7 km

Doprava

To, že bydlíte v Ostravě, Frýdku-Místku nebo ještě dále, ještě neznamená, že musíte jít dlouhé trasy 53 km resp. 39 km. Můžete přijet autem, vlakem či autobusem až do Kopřivnice a tam vyrazit od vlakového nádraží na některou ze čtyř dalších tras.

Registrace

 • Turistického pochodu se může zúčastnit široká veřejnost, dálkového pochodu a ultra běhu z Ostravy jen zdatní jedinci. Čtyřnozí mazlíčci vítáni pouze s vodítkem a náhubkem.
 • Registrace je možná pouze on-line přes internet na adrese http://www.bezvabeh.cz/strambersky-jason v době od 3.4.-13.5.2017.
 • Pozor: jen přihlášení do 7.5.2017 obdrží originální medaili, která byla vyrobena ve spolupráci s Katedrou grafiky a kresby Fakulty umění Ostravské univerzity.
 • Všichni přihlášení se objeví na startovní listině a budou seřazeni podle startovních čísel.
 • Při registraci si můžete objednat bílé tričko 100% POLYESTER (funkční) s potiskem loga (černá barva) závodu za 290 Kč

 

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

8. 4. 2017 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »