Seriál maratonů Rock Point


ledna
1970

01

Seriál maratonů Rock Point

Horská výzva zavede soutěžící do Jeseníků, Krkonoš a Krušných hor.

V tomto článku vás chceme stručně seznámit se zajímavým seriálem maratonů, který začne již 13. dubna v Koutech na Desnou. Svou formu budete moci předvést v krásném prostředí český hor – v Krkonoších s nejvyšší Sněžkou, ve strmých Jeseníkách nebo v Krušných Horách. Každé jsou jiné a přesto nádherné. V rámci seriálu maratonů Rock Point – Horská výzva si můžete na všech těchto místech zazávodit.

Celkem jsou naplánové 3 závody. Každý má vytyčenou trasu v délce 60 až 70 kilometrů vedoucí jako okruh přes nejvyšší vrcholy a hřebenové trasy. V místě startu a cíle bude pro soutěžící připraveno zázemí. Pokud nebudete chtít běžet celou trasu, bude podle ředitele závodu Pavla Zitta možné absolvovat kratší okruh v délce kolem dvaceti kilometrů, který bude startovat vždy následující den dopoledne.

1) 13. dubna – Kouty nas Desnou

První ze tří závodů v horském trekingu odstartuje v pátek 13. dubna stejně jako loni v Koutech nad Desnou a soutěžící provede na šedesáti až sedmdesátikilometrové trase nejkrásnějšími úseky Jeseníků.

2) 8. června – Krušné hory

Na první díl naváže 8. června pokračování na Klínovci v Krušných Horách.

3) 10. srpna – Špindlerův Mlýn

Celý seriál uzavře 10. srpna finále v Krkonoších se startem ve Špindlerově Mlýně.

„Rock Point – Horská výzva je seriálem pro všechny, kdo rádi chodí, či běhají po horách! Ač se seriál skládá ze tří závodů, mohou závodníci startovat jen na jednom z nich. Svou výzvu si zde najdou jak maratonci, kteří mají ambice překonat vítězné časy z loňska, tak i turisté, kteří zkusí na vyznačené trase s občerstvovacími stanicemi, zda vůbec závod zvládnou do časového limitu čtyřiadvaceti hodin,“ láká ředitel závodu Pavel Zitta.

Loňský ročník

Seriál horských maratónů začal loni, tehdy ještě pod anglickým názvem Mountain Challenge, nový název Rock Point – Horská výzva a partnerství se špičkovou českou společností ale není jediná změna, kterou organizátoři přichystali. Zatímco při prvním ročníku se startující vydali kromě úvodních Jeseníků a závěrečných Krkonoš i do Beskyd, letos je v kalendáři nahradily Krušné Hory. Pro loňskou nepřízeň počasí i přítomnost řady jiných závodů se organizátoři rozhodli opustit Beskydy a ukázat soutěžícím i další krásné kouty naší země. „V Beskydech se koná řada drsných závodů, proto jsme se rozhodli najít nová místa, která budou atraktivní i pro závodníky. To vše by měly právě Krušné hory a zázemí ve Skiareálu Klínovec nabídnout,“ vysvětlil Zitta.

Více informací na oficiálním webu závodu.

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

14. 3. 2012 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »