Jak se ne(u)nudit na běžeckém pásu

Jak se ne(u)nudit na běžeckém pásu

Je Vám také líto, že se blíží zima a možnosti pohybu venku se v případě velmi špatného počasí rapidně menší? Pokud jste majiteli běžeckého pásu nebo rotopedu, nezoufejte, protože si můžete během zimy zpříjemnit cvičení díky projektu treadmill trip.
Tredmill Trip je online program, který umožňuje během cvičení sledovat ubíhající krajinu na satelitní mapě Google a zároveň si pro dobrou náladu pustit Youtube video.

Jak Treadmill Trip funguje

Program je velmi jednoduchý na ovládání a nevyžaduje propojení Vašeho běžeckého pásu nebo rotopedu s počítačem. Po otevření programu Vám mapa ukáže přibližné okolí Vašeho bydliště. Vy si na mapě ukážete, odkud chcete běžet. V dalším kroku si nastavíte cíl, kterého chcete během cvičení dosáhnout. Další krok umožňuje nastavit rychlost, na jakou bude nastaven i Váš běžecký pás. Po zmačknutí startovacího tlačítka Vám program bude ukazovat animovaný pohyb vybrané krajiny, odpovídající zvolené rychlosti.

Osobní zkušenost

Z osobní zkušenosti doporučuji volit trasu známou z reálného života, protože „doběhnu až k parku“ nebo „ještě dvě křižovatky a pak to vzdám“ funguje jako ve skutečném světě. Pocit toho, že jste skutečně někam doběhli je velmi reálný, já dosáhl i pocitu, že jsem zabloudil, protože mě program vedl jinou cestou, než jsem očekával a to přeci k běhání patří.

Zábava na cestu

Protože sledování mapy není (s výjimkou učitelů zeměpisu) záživné po celou dobu tréninku, a protože i ve skutečném životě mají mnozí na uších sluchátka, integruje v sobě Treadmilltrip přehrávač videoklipů Youtube. Přehrávač má jednoduše nastavitelný play list, aby běžci vydržela zábava po celou dobu výletu.
Takže co si třeba proběhnout to Vaše město?

S pozdravem
Petr NovotnýSponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – 3 komentářů

Jak se ne(u)nudit na běžeckém pásu – 3 komentářů

  1. Bohumil napsal:

    Kde se dá stáhnout? Odkaz na stránky nefunguje.

  2. Bohumil napsal:

    Dobrý den. Nikde jsem program nenašel.

  3. Monika napsal:

    Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s běžícím pásem Master F35? Oplatí se? Předem děkuji.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »