Bike Adventure v Posázaví – 28. až 30. září 2018


září
2018

28

Bike Adventure v Posázaví – 28. až 30. září 2018

Nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole – Bike Adventure se po roční pauze letos uskuteční v novém, podzimním termínu: 28. až 30. září v Posázaví.

Centrum závodu bude ve sportovním a rekreačním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích. Spuštění přihlášek mají pořadatelé z USK Praha v plánu na 27. června. Jako každý rok bude počet startujících omezen na 500 dvojic, což závodu zajistí komorní až rodinnou atmosféru, pro kterou jej řada účastníků vyhledává. Letos jsme opět mysleli na rodiny a neopomenuli jsme kategorii BA Family a centrum závodu s bohatým doprovodným programem. A neboť jdeme s dobou a nelze ignorovat stoupající popularitu elektrokol, zařadili jsme letos do programu nově i kategorii BA E-bike.

Bike Adventure se letos jede již posedmnácté a je tak suverénně nejstarší akcí svého druhu v České republice a vlastně i v Evropě, jelikož ty, které předcházeli se již dávno nejezdí! Pořadatelé závodu každý rok vybírají pro jeho konání nová neprozkoumaná místa – právě to Bike Adventure odlišuje od podobných akcí, které začaly po jeho vzoru v Česku vznikat. Letošní ročník zavede účastníky do Posázaví. Centrum závodu bude ve sportovním a rekreačním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které poskytne skvělé zázemí nejen závodníkům, ale zábavou a sportem zde prodloužený víkend hravě naplní i doprovod závodníků. Každý si z bohatého doprovodného programu určitě vybere. Kdo má rád akci a trochu adrenalinu v krvi, může se pustit na vysoké lanové překážky, horolezeckou stěnu nebo se s přáteli poměřit na paintballovém hřišti. Svou mušku mohou dále prověřit malí i velcí při střelbě ze vzduchovky i luku a kdo holduje pro změnu vodním sportům, jsou zde na rybníce nachystané kajaky, paddleboardy a aquazorbing. Pro usnadnění povzbuzování závodníků přímo na trati lze využít půjčovnu kol a koloběžek.

Při Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu, tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, etapa druhého dne je kratší – jede se jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy. Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si především správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km. Závodníci nesmí zapomenout na hlavní pravidlo – jet ve dvojici a být stále na doslech od svého parťáka! Připraveny jsou i již tradiční kategorie pro mužské, ženské i smíšené dvojice včetně kategorií veteránských.

Novinka letošního ročníku – kategorie BA E-bike se veze na stále rostoucí vlně popularity elektrokol. Protože filosofie BA byla vždy, že je to závod pro všechny, kteří se rádi pohybují na kole v přírodě ať už je jejich výkonnost, strategii i motivace jakákoliv, tak i e-bikeři mají u nás své místo. Pro start v BA E-bike stačí, když alespoň jeden bude mít ve dvojici elektrokolo. A zároveň tuto kategorii nebudeme dále rozdělovat podle pohlaví či věku.

Kategorie BA Family, si našla svoje příznivce, a proto se ji pořadatelé rozhodli zařadit i v letošním roce. Jednomu z týmu, který se do této kategorie přihlásí, musí být v době konání závodu méně než 15 let (ovšem musí absolvovat závod sám na vlastním kole) a jednomu nad 18 let. Pro rodiče menších dětí, které by ještě trasu ujet nezvládly, bude i letos připravený dětský koutek.

Startovat na Bike Adventure tedy může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera či partnerku, se kterým vytvoří závodní tým. Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 17. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz.

 

Běhejte na běžeckém pásu kdykoliv z pohodlí domova.

Tma a častá nepřízeň počasí nutí mnoho běžců pověsit běhání přes podzim a zimu na hřebík. To je velká škoda. Řešením může být běh na běžeckém pásu.

Přinášíme vám několik tipů na kvalitní běžecké pásy od jednoho z největších prodejců fitness vybavení v ČR – Insportline.cz, který na běžecké pásy navíc poskytuje prodlouženou záruku 10 let.

Dostupné běžecké pásy do 15 000 Kč

Běžecké pásy s vyšší výbavou do 30 000 Kč

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

28. 6. 2018 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »

Diskuze »

Nejnovější reakce

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Mám to uplně stejně a s těma Nike, určitě lepší tím jak jsou širší ale...

Zkušenosti se sporttestery při běhání
05. 08. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Záleží na co jiného je budete chtít nosit a co všechno budete chtít mě...

Běžecké boty – jakou značku preferujete?
13. 07. 2020 / Nejnovější reakce: Martin

Jo jsou to běžecké boty a takový základ. Takže časem určitě doporučuju...

Nejnovější témata

Bolest břišních svalů při běhu
20. 4. 2020 / Založil: TS10

Ahoj všem, prosím o radu k problému, který mě začal...

Kde koupit běžecké boty v době pandemie koronaviru, když jsou sportovní obchody zavřené?
1. 4. 2020 / Založil: Zuziq

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit, kde koupit běžecké boty...

Běh s přítelem
2. 12. 2016 / Založil: Beastie

Ahoj. Mám dotaz, jak trénovat s přítelem a sesynchronizovat...

Nejkomentovanější témata

Běh a začátky
2. 7. 2008 / Založil: Amina

Hlásím se k začátečníkům, věřím, že se brzy někdo...

Jak na hubnutí běháním
3. 8. 2008 / Založil: barcelona

Právě jsem za tři měsíce shodil 13 kg, kdybych nepotřeboval...

Pozdrav pro všechny nové běžce
13. 10. 2011 / Založil: market

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď...