Bike Adventure v Posázaví – 28. až 30. září 2018


září
2018

28

Bike Adventure v Posázaví – 28. až 30. září 2018

Nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole – Bike Adventure se po roční pauze letos uskuteční v novém, podzimním termínu: 28. až 30. září v Posázaví.

Centrum závodu bude ve sportovním a rekreačním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích. Spuštění přihlášek mají pořadatelé z USK Praha v plánu na 27. června. Jako každý rok bude počet startujících omezen na 500 dvojic, což závodu zajistí komorní až rodinnou atmosféru, pro kterou jej řada účastníků vyhledává. Letos jsme opět mysleli na rodiny a neopomenuli jsme kategorii BA Family a centrum závodu s bohatým doprovodným programem. A neboť jdeme s dobou a nelze ignorovat stoupající popularitu elektrokol, zařadili jsme letos do programu nově i kategorii BA E-bike.

Bike Adventure se letos jede již posedmnácté a je tak suverénně nejstarší akcí svého druhu v České republice a vlastně i v Evropě, jelikož ty, které předcházeli se již dávno nejezdí! Pořadatelé závodu každý rok vybírají pro jeho konání nová neprozkoumaná místa – právě to Bike Adventure odlišuje od podobných akcí, které začaly po jeho vzoru v Česku vznikat. Letošní ročník zavede účastníky do Posázaví. Centrum závodu bude ve sportovním a rekreačním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které poskytne skvělé zázemí nejen závodníkům, ale zábavou a sportem zde prodloužený víkend hravě naplní i doprovod závodníků. Každý si z bohatého doprovodného programu určitě vybere. Kdo má rád akci a trochu adrenalinu v krvi, může se pustit na vysoké lanové překážky, horolezeckou stěnu nebo se s přáteli poměřit na paintballovém hřišti. Svou mušku mohou dále prověřit malí i velcí při střelbě ze vzduchovky i luku a kdo holduje pro změnu vodním sportům, jsou zde na rybníce nachystané kajaky, paddleboardy a aquazorbing. Pro usnadnění povzbuzování závodníků přímo na trati lze využít půjčovnu kol a koloběžek.

Při Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu, tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, etapa druhého dne je kratší – jede se jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy. Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si především správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km. Závodníci nesmí zapomenout na hlavní pravidlo – jet ve dvojici a být stále na doslech od svého parťáka! Připraveny jsou i již tradiční kategorie pro mužské, ženské i smíšené dvojice včetně kategorií veteránských.

Novinka letošního ročníku – kategorie BA E-bike se veze na stále rostoucí vlně popularity elektrokol. Protože filosofie BA byla vždy, že je to závod pro všechny, kteří se rádi pohybují na kole v přírodě ať už je jejich výkonnost, strategii i motivace jakákoliv, tak i e-bikeři mají u nás své místo. Pro start v BA E-bike stačí, když alespoň jeden bude mít ve dvojici elektrokolo. A zároveň tuto kategorii nebudeme dále rozdělovat podle pohlaví či věku.

Kategorie BA Family, si našla svoje příznivce, a proto se ji pořadatelé rozhodli zařadit i v letošním roce. Jednomu z týmu, který se do této kategorie přihlásí, musí být v době konání závodu méně než 15 let (ovšem musí absolvovat závod sám na vlastním kole) a jednomu nad 18 let. Pro rodiče menších dětí, které by ještě trasu ujet nezvládly, bude i letos připravený dětský koutek.

Startovat na Bike Adventure tedy může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera či partnerku, se kterým vytvoří závodní tým. Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 17. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz.

 

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

28. 6. 2018 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »