4. charitativní běh pro pacienty s tromboembolií – 31. 5.


května
2016

31

4. charitativní běh pro pacienty s tromboembolií – 31. 5.

Nadační fond AQUAPURA a Hradecké Lvice Vás zvou na 4. ročník charitativního běhu na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve.

Kdy: v úterý 31. května 2016 od 16:30 hodin

Kde: TJ Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží 777, na místním oválu

Trať: 4,5 km kolem řeky Labe v centru Hradce Králové

Každý přihlášený účastník obdrží na místě funkční triko.

Poplatek: 300 Kč/osobu, 200 Kč (studenti).

Celý poplatek je věnován nadačnímu fondu AQUAPURA na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve.

Poplatek lze uhradit do 20. 5. 2016 na č. ú. 246 101 055 / 0300 nebo na místě. Přihlášku s Vaším jménem a kontaktem zašlete emailem do 20. 5. 2016 na info@aquapura.cz.

V návaznosti na osobní zkušenost s tromboembolickou nemocí a Leidenskou mutací krve, která byla manželům Pavlovi a Monice Staňkovým před lety diagnostikována, se společně v roce 2011 rozhodli založit nadační fond AQUAPURA se zaměřením na pomoc pacientům právě s tímto onemocněním. Cílem nadačního fondu je zvýšení kvality péče poskytované pacientům s tromboembolickou nemocí a Leidenskou mutací krve.

Tromboembolická nemoc patří mezi kardiovaskulární onemocnění, která představují třetí nejčastější příčinu úmrtí v České republice a v dalších rozvinutých zemích. Je způsobena porušením rovnováhy mezi tvorbou a rozpouštěním drobných sraženin v krvi. Projevuje se žilní trombózou, tedy vznikem krevní sraženiny, která se může uvolnit do krevního řečiště a způsobit embolii, jež může skončit až úmrtím. Nejčastěji jsou postiženy žíly v dolní končetině. Vyskytnout se však může také v horních končetinách nebo jinde v žilním systému. Nutné je při projevu varovných příznaků v co nejkratší době vyhledat lékaře. Leidenská mutace krve je nejčastější vrozená náchylnost k tvorbě krevních sraženin. Trpí jí 3-5 % populace a pro pacienty znamená 3−5x větší riziko vzniku žilní trombózy. Toto riziko může ještě stoupat v případě dalších rizikových faktorů jako je např. operace, celková imobilizace, imobilizace dolní končetiny, u žen při užívání hormonální antikoncepce nebo v těhotenství. Je důležité, aby dívky, v jejichž rodině se žilní trombóza vyskytla, o tomto faktu informovaly svého gynekologa ještě před tím, než začnou užívat hormonální antikoncepci.

Těšíme se na Vás a děkujeme, že pomáháte s námi!

Více na www.aquapura.cz.

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

22. 4. 2016 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »