Běžecký kros na Skalce zahájí seriál závodů – 20. 4. 2014


dubna
2014

20

Stejně jako každý rok i letos organizuje sdružení H-Triatlon několik závodů určených pro jednotlivce všech věkových kategorií i fyzické zdatnosti. Jako první letos proběhne 20. dubna krosový závod v krásném prostředí rezervace Skalka v Praze 5, který je určený nejen profesionálním a rekreačním sportovcům, ale i rodinám s dětmi. Aktivní účast na závodu přislíbil i olympionik Pavel Churavý. Celková finanční dotace pro jednotlivé vítěze je 6.000 Kč.

Program závodu:

 

  • 7:30 – 10:00: Prezentace závodníků (nejpozději 30 minut před startem závodu)
  • 9:00: Start dětských kategorií
  • 10:30: Start muži, ženy, dorostenci (16 – 18 let)

Vyhlášení výsledků vždy mezi jednotlivými starty!

V neděli 20. 4. bude série závodů v režii sdružení H-Triatlon již po čtvrté zahájena běžeckým krosem na Praze 5. Sdružení H-Triatlon plánuje i letos v přírodní rezervaci Skalka sportovní program pro všechny věkové
i výkonnostní kategorie. Poměřit své síly mohou přijít děti, rekreační i profesionální sportovci. Na trati se mohou účastníci závodu setkat i s olympionikem Pavlem Churavým, k jehož největším sportovním úspěchům patří
8. místo z velkého můstku na Mistrovství světa 2009. Třikrát také reprezentoval Českou republiku na zimních olympijských hrách. Účastníci závodu se však nemusejí velkého sportovního konkurenta obávat. Pavel Churavý nebude v závodě klasifikován. Zúčastní se však vyhlášení výsledků a předá medaile vítězům závodu.

Pro děti do 6 let je připravena trasa v délce 300 m, starší děti se mohou utkat při závodě na 1 – 3 km, rekreační sportovci budou závodit na trati Hobby (3 km) a profesionálové přeměří své síly na okruhu Sport (6 km). „Kros na Skalce se těší rok od roku většímu zájmu. Je to určitě nejen kvůli jeho dobré dostupnosti a atraktivnímu prostředí, ale i kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast i těm, kteří s tréninkem začali až s příchodem jara,“ říká ředitel závodu Mgr. Vladislav Dykast. Součástí startovného ve výši 110 – 200 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je energetický balíček NUTREND, čipová časomíra, profesionální startovní čísla a výsledky ve formě SMS do několika minut po ukončení závodu. Dětští závodníci obdrží dárkovou tašku a každý závodník získá na vyžádání certifikát s výsledným časem a pořadím. Všechna závodní čísla budou po ukončení sportovní části zařazena do losování o atraktivní ceny.

Účastníky čeká i doprovodný program (ukázky hasičské techniky, alkobrýle, skákací hrad, skákání v pytli, ukázka práce Městké policie, a další).

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce.

Spojení MHD – autobus č. 176, zastávka Spiritka – autobus jede ze zastávky Karlovo náměstí, zastávka je vzdálená cca 250 m od startu závodu.

Zdroj: Tisková zpráva k závodu

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

15. 4. 2014 / Závody / Autor: Běháme.cz

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »