Recenze: Čelovka Magicshine MJ-886

Recenze: Čelovka Magicshine MJ-886

Pro všechny běhavce a zejména pro ty z vás, kteří nemáte čas běhat v tuto roční dobu dříve než po setmění, jsem připravila recenzi běžecké čelovky. Jedná se o model Magicshine MJ-886 s výkonem 550 lumenů a je to letošní novinka.

Abych zjistila, jak si čelovka vede, vyzkoušela jsem si s ní hned zaběhat. Příjemným překvapením po prvním nasazení bylo, že skvěle držela na hlavě, nepadala do obličeje a to ani při skákání. Stabilitě čelovky napomáhá třetí úchytový pruh, který vede přímo přes temeno hlavy. Díky měkkému a přilnavému povrchu z opačné strany svítilny se čelovka příjemně nosí a nebudete mít otlačené čelo.

Výrobce uvádí intenzitu svitu 550 lumenů na výstupu. To je na tento typ světla už hodně silný výkon. Obvykle totiž seženete čelovky s výkonem 80 – 350 LM. Svítilna disponuje třemi režimy. Pro bezpečné běhání je dostačující i ten nejnižší. Kužel světla je široký, což dohromady bohatě stačí na dostatečný přehled v terénu. Hlava světla se dá ohýbat plynule nahoru a dolů bez mezistupňů. Polohu světla si tak můžete nastavit dle libosti.

01Testování čelovky v lese a v lomu na Hádech.

Světlo se ovládá vypínačem buď přímo na hlavě svítilny, nebo pomocí dálkového spínače, který je možné zapojit mezi batterypack a svítilnu. Spínač se dá následně připnout na dres. Užitečnou funkcí je kontrolka stavu nabití baterií.

Menší nevýhodou je to, že při zapnutí světla se zvolí automaticky nejvyšší režim jako první. Pokud jste tedy v úplné tmě, může být první zapnutí trochu nepříjemné.

Výhodou je naopak nízká váha celého světla (okolo 210 g), téměř neucítíte, že máte něco na hlavě. Batterypack na zadní straně čelovky nevadí pohybu a je lehký.

02 Výdrž světla se pohybuje od 2 do 10 hodin podle zvoleného režimu.

Výrobce uvádí stupeň voděodolnosti IPX6, což je více než dostačující do deště.

Hlava svítilny je sama o sobě velmi odolná. Kabel vedoucí k batterypacku je chráněn gumovým potahem a podél popruhů je přichycen plastovými úchyty. Kabely pak nezavazí a nepoškozují se ohýbáním. Konektor mezi lampou a bateriemi je pogumovaný a zvyšuje se tak odolnost proti zatečení vody. Odolné je i uchycení kabelu k batterypacku a k hlavě světla pomocí pogumovaného úchytu.

Cena čelovky je okolo 2200 Kč, což je řekněme zlatý střed. Pro srovnání jsem náhodně vybrala následující čelovky známějších značek: Petzl Nao 315LM, cena od 3000 Kč, Petzl Myo RXP 220LM, cena od 1800 Kč, Fenix HP 11 277LM, cena od 1500 Kč.

Líbí se mi hezký design čelovky stříbrné a oranžové barvy a celkově odolné provedení. Nejnižší režim je dostatečně silný, takže při jeho používání můžete počítat s vyšší výdrží baterií až 10 hodin. Čelovka je nyní dostupná i v ČR.Sponzorováno – placená spolupráce

Napsat komentář – 8 komentářů

22. 1. 2014 / Sportovní vybavení / Autor: ks

Recenze: Čelovka Magicshine MJ-886 – 8 komentářů

 1. Pepin napsal:

  Zbytečně drahá záležitost. Běhám z čelovkou za stovku a něco a myslím že jsem naprosto spokojený a ještě ušetřím peníz na běžecké boty.

 2. Jarda napsal:

  No, pokud běháš někde v městském parku, tak proč ne. Já běhám v lese a jako naprosté minimum považuju cca 200 lumenů, ale teď jsem pořídil Armytek Wizard s 1100 lm a zjišťuju, že je to běhání hned zábavnější 🙂

 3. PETR napsal:

  Čelovka za takové peníze je blbost, jak píše kolega nademnou, tak levnější varianta je kolem 100,- a dražší je kolem 600-900,-. Mám čelovku Energizer za cca 700,- a mimo bílého, červeného je tam také zelené světlo, svítilna je i do výbušného prostředí, takže odolnost proti vlivům maximálně zajištěna a možná je až moc drahá a umí toho až moc. Na co ale čelovku za 2.000,-?

 4. vašek napsal:

  Na co čelovku za 2.000,-? Na víc než půl roku, než odejde, drží-li vůbec aretaci sklonu a nepadá z hlavy. Jeden moudrý řekl: „Nejsem natolik bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.“ ;)..o šetření životního prostředí koupi jednoho pořádného kusu na pět a více let místo pěti šmejdských kusů nemluvě.

 5. Pavel napsal:

  Dobrý den, osobně se přidávám ke tvrzení že ani já nejsem tak bohatý abych kupooval levné věci!!! Mám čelovku od Nitecore už x let a jsem s ní naprosto skokojený! Neměnil bych! A co se týká těch šuntů za pár stovek tak z toho už jsem se dávno vyléčil, pokud běháte jedou za měsíc, když si vzpomenete tak budiš, ale pokud jste opravdu aktivní běžci, je vám jedno kdy běžíte, ráno, odpoledne večer, jako já je důležité, moci se na tu ,,BLUDIČKU“ spolehnout.

 6. Any napsal:

  Prosím, co byste doporučili mě, jsem přihlášena na nightrun v Brně, tak bych nějakou dělovku potřebovala, ale jako student si čelovku za 2000 dovolit nemůžu 🙁 existuje i nějaká levnější varianta do 500 kč, která mi při běhu nespadne, bude lehká a bude aspoň trošku svítit? děkuju 🙂

 7. Any napsal:

  omlouvám se za překlep, samozřejmě myslím čelovku 🙂

 8. Schila napsal:

  Mohu potvrdit super kvalitu Magicshinu. Již cca 5 roků používám MJ-880 (2000 LM) Používám na kole a teď v zimně na dlouhé noční výběhy. Svit nastavuji max. na 30% abych nezapálil les 🙂 což odpovídá nějakým 700 LM. Takže MJ 886 bude zcela určitě více než dostačující a běh si opravdu skvěle užijete. Kdybych neměl MJ-880, tak bych určitě pořídil. Na obrázku vypadá skvěle. O super zpracování a kvalitě Magicshinu nepochybuji dle vlastních zkušeností. To ovládání na límec vypadá dobře, ale většinou nemáte zapotřebí při běhu nebo jízdě na kole regulovat svit. Za mě mohu všem vřele doporučit.
  P.S. Na tu novinku Eagle-F3 (3000 LM) bude zřejmě potřeba zbrojní průkaz, ne?? Cena je opravdu vysoká, ale posvítit si jako by jste jeli autem je opravdu zážitek. No, třeba někdy 🙂 🙂

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »