TdF 2013: 14. etapu vyhrál z úspěšného úniku Matteo Trentin

14. středně kopcovitá etapa se startem v Saint-Pourçain-sur-Sioule a s cílem v Lyonu nabídla opět zajímavou podívanou díky svému profilu (poměrně hodně vrchařských prémií) a obtížnosti, měřila 191 kilometrů.

„Drama“ se však tentokrát neodehrávalo mezi hlavními kandidáty na celkové vítězství, ale mezi jezdci úspěšného úniku, který až 106 kilometrů před koncem získal náskok 1 minutu na peloton. Jezdců bylo hned 18, což dávalo tomuto úniku velkou sílu a naději na úspěch, jednalo se o první nejpočetnější úspěšný únik.

Ve skupince nechyběla jména jako Millar, Bakelants (velmi aktivní v únicích celou Tour, jednu etapu již vyhrál), Kadri, Voidt, Van Garderen. 25 km před koncem měli náskok již 6 minut.

Svou práci dobře odvedl i Johnny Hoogerland, který se však se skupinou již nedokázal udržet a stejně tak Voidt a Millar – ti po nástupu Bakelantse na předposledním stoupání odpadli. Dlouho to vypadalo tak, že skupinka zbylých uprchlíků dojede až do konce, ale téměř po celou zbývající dobu jsme sledovali řadu nástupů. Nejdůležitější byl nástup Juliena Simona (Sojasun) na posledním kopci Côté De La Croix Rousse. Nástup se snažil zachytit Blel Kadri 10 km před koncem, kdy na něj měl půl minuty ztráty, skupina uprchlíků ještě více. Dokázali však zmobilizovat poslední síly a kilometr před koncem (již vedoucí po závěrečné 2 km dlouhé rovině) jej dokázali předjet – o vítězi tedy rozhodl spurt, ve kterém svou sílu ukázal mladý kolega Marka Cavendishe Matteo Trentin.

Pořadí 14. etapy Tour de France 2013

1. TRENTIN MATTEO (OPQ): 04h 15′ 11“
2. ALBASINI MICHAEL (OGE): 00′ 00“
3. TALANSKY ANDREW (GRS): 00′ 00“

Průběžné celkové pořadí Tour de France 2013

1. FROOME CHISTOPHER (SKY): 55h 22′ 58“
2. MOLLEMA BAUKE (BEL): 02′ 28“
3. CONTADOR ALBERTO (TST): 02′ 45“

Napsat komentář – zatím žádný komentář, buďte první!

13. 7. 2013 / Reportáž / Autor: fv-admin

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*

Závody »