Birell Grand Prix 2015 – 5. 9. 2015

4. 9. 2015 Závody

Autor: Běháme.cz | Přečteno: 1 789x

Nadcházející sobotu 5. 9. 2015 se koná večerní závod Birell Grand Prix 2015, jehož hlavním charitativním partnerem je již tradičně nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT. Stejně jako v dalších závodech běžecké série RunCzech, si i na Birell Grand Prix běžci mohli zakoupit startovní čísla prostřednictvím této organizace, a darovat tak část startovného na navrácení zraku nevidomým v Africe. SVĚTLO PRO SVĚT zapálí během závodu stovky svíček, a pošle tak symbolické světlo do Afriky.

SVĚTLO PRO SVĚT je charitativním partnerem Prague International Marathon (PIM), který večerní závod Birell Grand Prix 2015 organizuje, a také hlavním charitativním partnerem tohoto konkrétního běhu. Jako poděkování běžcům a organizátorům rozsvítí SVĚTLO PRO SVĚT během večerního desetikilometrového závodu u trati na Letenských schodech stovky svíček ve tvaru Afriky a běžcům na povzbuzení zabubnují styloví bubeníci z Bijou Afrodance.

V letošním roce běžci SVĚTLA PRO SVĚT již pro Afriku vyběhali 580.000 Kč.

Posláním organizace SVĚTLO PRO SVĚT, která je součástí mezinárodní konfederace Light for the World, je prevence a léčba slepoty – již za 800 Kč dokážeme nevidomému v Africe operovat šedý zákal a navrátit mu zrak. Mezi ambasadory Light for the World patří i běžecká legenda, Etiopan Haile Gebrselassie, který tento závod v Praze vyhrál v roce 2001.

Naším posláním je vracet zrak nevidomým v nejchudších částech světa. Výtěžek ze startovních čísel jde na operace šedého zákalu, v tomto případě pro oční kliniku Kabgayi ve Rwandě“, vysvětluje ředitel SVĚTLA PRO SVĚT, Čestmír Hrdinka a dodává: „Chceme být důstojným partnerem a rozzářit večerní běh. Zapálením svíček chceme poslat symbolické světlo pomoci do Afriky a poukázat na miliony lidí, pro které je celý den večerem.“

Na start pražského závodu se v sobotu postaví i nevidomý Ondra Zmeškal, který podporuje SVĚTLO PRO SVĚT v aktivitách na pomoc lidem s podobným hendikepem. „Je hodně takových, kterým slepota změnila život. Pro mě je běh radost a naplnění nových cílů, to mně stále žene vpřed. Přestože běháním slepotě neuteču, můžu běžet s ní a vědět, že tak pomůžu těm, kterým pomoci jde. Přijďte se v sobotu podívat….budu tam také“ říká Ondra Zmeškal, který poběží v barvách SVĚTLA PRO SVĚT.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*