Jarní únava? Zapomeňte!

7. 4. 2008 Začátečníci

Autor: fv-admin | Přečteno: 13 894x

Dnes je opravdu velmi pěkně. Sem tam i nějaký ptáček zazpívá a zima už pomalu ustupuje, pokud letos vůbec přišla. Kde komu se určitě v těchto dnech zlepšila nálada a cítí spoustu energie, kterou přes zimu tak kvalitně střádal. Ukrutné mrazy a divoké sněhové vánice většina z nás nezažila, ale i tak nás zimní období unavovalo svým měnícím se počasím, deštivými a černými večery.

Ráno byla tma a večer ještě větší (logické, že?). Unaven po práci a znechucen ze všedního dne, kde koho potěšilo jen odpoledne a večer strávený u počítače nebo televize.

Ale pro nás běžce toto neplatilo. I když hodně běžců dlouho každodenně pracuje, neexistuje, aby jen tak promrhali čas, který mohli vyplnit tréninkem, aby na jaře, kdy začíná závodní sezóna, mohli zúročit hodiny a hodiny tvrdého tréninku právě pro svůj závod.

Zima by měla být jako ostatní roční období, i když je trochu pochmourno a člověku je někdy pod psa. Pokud jste jen nelenošili, ale pilně trénovali, sklidíte na jaře i v létě zasloužené ovoce.

Kdo nedělal nic a vymlouval se na počasí a náladu, zase nebude nic dělat, protože na něj přijde „jarní únava“. Je to pěkný pojem a ještě lepší výmluva. Sportovci nic takového zřejmě neznají, protože nevynechali kvůli zimě trénink. Je dobře známo, že na jaře i ostatní lidé přece jenom mají větší výdeje energie, ať pracují na zahrádce nebo si občas vyjedou někam na kole. Přes zimní období může člověk přibrat 4 až 6 kilo – normální a zdravý přírůstek váhy by měl být však maximálně dva kilogramy.

Takže i když jste přibrali hlavně přes vánoční svátky nějaké přebytečné kilo navíc a nevykonávali žádnou fyzickou aktivitu, tak se dá pořád ještě něco dělat. Pro udržení základní kondice se stačí 3 krát týdně 40 minut věnovat pohybu. Vyhraďte si prostor, ve vašem jistě přeplněném programu, a zajděte si s přáteli jeden den na bazén, potom do fitka a někdy o víkendu se projeďte na kole.

Nebo se můžete přidat k nám a s úsměvem se rozběhnout. Pokud jste nikdy neběhali, nepřežeňte to. Inspiraci a rady jak do začátků najdete v rubrice Začátečníci.

Nic na tom není, chce to je čas, trénink a odhodlání. Zimní únava pro někoho může nastat, ale jarní rozhodně ne!

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*