René Kujan letos na Islandu uběhl za 14 dní téměř 560 kilometrů

René Kujan letos na Islandu uběhl za 14 dní téměř 560 kilometrů
19. 7. 2013 Reportáž

Autor: Běháme.cz | Přečteno: 3 731x

Ultramaratonec René Kujan se rozhodl vydat na další extrémní běh znovu na Island, který v roce 2012 oběhl jako první člověk na světě (během 30 dnů dokončil 30 maratonů). Letos běžel také z jiných důvodů – aby vybral peníze pro Sportovní klub vozíčkářů. Ostrov se mu podařilo zdolat zcela samotnému bez žádného doprovodu (pouze za finanční podpory Ery) a ze severu na jih doběhl za 14 dní v celkovém času běhu necelých 85 hodin.

Všechny nutné padesátikilové zásoby před sebou vezl v upraveném kočárku. Počasí mu vůbec nepřálo, jak sám píše již po 2/3 trasy: „Vyplavené cesty, sněhová pole, kopce, bahno, protivítr. Út a St – den XXL o 48 h, 90 km. Po 30 km krátký odpočinek na chatě Nyidalur. Pak 60km do 4 do rána. Vichřice s více jak 20 m/s mě přiková do čtvrtka na místo.“

Běžel neprobádanými cestami, proto nešlo předem určit, kolik kilometrů ho přesně čeká. Dodává: „Místo tří brodů řek nakreslených na mapě jich v reálu bylo asi patnáct. A strašný kopce!“. To vše musel René překonat, aby splnil svůj cíl – podmanit si Island na vlastní pěst, navíc opět bez pomoci a vybrat potřebný obnos na nákup speciální lyže pro Sportovní klub vozíčkářů Praha. Další informace z Reného běhu najdete na Facebooku a Twitteru Ery.

Fotografie:

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*