Tour de France 2013: Vítězství v první etapě vybojoval Marcel Kittel

29. 6. 2013 Cyklistika

Autor: fv-admin | Přečteno: 2 240x

Dnes 29. 6. 2013 odstartoval stý ročník nejslavnějšího cyklistického etapového závodu Tour de France, první zahajovací etapu si jezdci zajeli poprvé na území Korsiky. Nejednalo se o klasický časovkářský prolog, jako je tomu obvyklé, ale pro stý ročník pořadatelé vymysleli variantu s klasickým etapovým závodem podobně jako v roce 2011, kdy po vítězství žlutý dres obklékl Phillippe Gilbert.

Hned v úvodu se oddělila skupina s pěti členy, kteří ze začátku drželi několikaminutový náskok a dosáhli tak na obě prémie, které etapa obsahovala. Největšími favority byli v přes dvě stě kilometrů dlouhé rovinaté etapě Peter Sagan, André Greipel a Mark Cavendish, ale kvůli hromadnému pádu v pelotonu několik kilometrů před cílem očekávání nemohli naplnit. V pádu se ocitl Sagan i Contador, Cavendish byl zbržděn a Greipela zpomalily technické potíže.

Úvodní etapu však netrápil pouze zmiňovaný hromadný pád a některé pády individuální, ale také autobus (pravděpodobně některého z týmů), který byl z nepochopitelných důvodů nešťastně „zaparkován“ v cíli etapy jen několik málo minut před dojezdem první skupiny. V závěrečném spurtu, ve kterém nefigurovala žádná největší jména, dokázal uspět Němec Marcel Kittel z týmu Argos-Schimano. Ten pojede v zítřejší etapě ve žlutém dresu a díky nasbíraným bodům drží zelený i bílý trikot.

Kvůli incidentu s autobusem nastala v prostoru cíle zřejmě nějaká porucha v měření, takže ještě nejsou známy oficiální výsledky a umístění ani po hodině po dojezdu Mittela. Hned první etapa se tedy pořadatelům nepovedla zcela podle představ a je to opravdu velký problém, ještě se neví, jak jej budou řešit.

Zítřejší etapa pokračuje na Korsice a trať zavede jezdce i do kopců do cca 1000 metrů nad mořem, takže šance k získání bodů do vrchařské i bodovací soutěže bude víc a doufejme i míň kolizí, i když silnice nemají být tak široké jako v etapě dnešní.

Na špici pelotonu byl dnes také v posledních třiceti kilometrech vidět jediný český jezdec v letošní Tour Roman Kreuziger, který pomáhá leaderovi stáje Saxo-Tinkoff Albertu Contadorovi.

Protože se jedná o velkou sportovní událost a dochází k velké popularizaci tohoto sportu i v ČR a náš server není pouze o běhání, ale i o dalších sportech a zdravém životním stylu, o důležitých zprávách z tohoto závodu vás budeme pravidelně informovat.

Napsat komentář

*

Přečetl/a jsem si Zásady ochrany osobních údajů a odesláním komentáře s nimi souhlasíte.*